Smartwatch, który zastąpi smartfon? Z HUAWEI WATCH 4 Pro będzie to możliwie!

Smartwatche podążają dziś drogą wytyczoną niegdyś przez smartfony i już podbiły serca oraz nadgarstki Polaków. Z badań prowadzonych na zlecenie Huawei CBG Polska wynika, że 27% z nas regularnie używa smartwatcha, 16% tradycyjnych zegarków, zaś 6% - zegarków elektronicznych. Zwolenników praktycznych i wyjątkowo inteligentnych asystentów codziennego życia przybywa. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na kupno smartwatcha? Na co warto zwrócić uwagę i czym powinien się taki zegarek wyróżniać?

Elegancki jak klasyczny zegarek, ale odporny jak rakieta

Zatrzymajmy się na chwilę przy wyglądzie, bo to on w końcu robi pierwsze wrażenie. Smartwatch nosisz na nadgarstku, dlatego też rzuca się w oczy w wielu codziennych sytuacjach. Powinien być więc elegancki jak klasyczny zegarek. I przy okazji uniwersalny, pasujący na każdą okazję: codzienne spotkania biznesowe, treningi po pracy czy wieczorne wyjście na bankiet. Dobrze więc jeśli ma możliwość zmiany paska np. z metalowej bransolety na skórzany, który zdecydowanie i bardziej pasuje do garnituru.

Najgorszy koszmar szczęśliwego posiadacza nowego zegarka? Zapewne jest to obawa, że przez chwilową nieuwagę uszkodzisz urządzenie, np. uderzając nim o framugę. Dlatego tak istotny jest rodzaj materiału, z którego wykonano obudowę. Na przykład w HUAWEI WATCH 4 Pro użyto wzmocnionego stopu tytanu TC4. Na co dzień jest stosowany m.in. w lotnictwie i branży kosmicznej. Materiał ten jest odporniejszy na korozję, trzykrotnie bardziej wytrzymały, a także dwukrotnie twardszy od powszechnie stosowanego tytanu TA2. Natomiast ekran chroni zaokrąglone szafirowe szkło. Efekt? Trudno go uszkodzić czy choćby zarysować. No i wygląda kosmicznie!

Wysokiej klasy materiały użyte do produkcji i idealne spasowanie elementów sprawiają, że zegarki są odporne na pył, zalanie czy zanurzenie w wodzie. Warto więc sprawdzić jaką klasę szczelności ma upatrzony przez Ciebie smartwatch. W przypadku HUAWEI WATCH 4 Pro jest to IP68, dzięki czemu możesz z nim nurkować do głębokości aż 30 m/5 ATM!

Materiał promocyjny

Wygląd to nie wszystko, bo wnętrze też się liczy

Na co Ci smartwatch, na którym w słoneczny dzień nie będziesz w stanie nic przeczytać? Dlatego wyświetlacz powinien być duży, jasny i wyraźny. A do tego warto, żeby miał zmienną częstotliwość odświeżania, co umożliwia znaczne oszczędzanie energii w trybie aktywnego ekranu. W najnowszym modelu Huawei zastosował wyjątkowo czytelny i wygodny w obsłudze 1,5-calowy ekran LTPO AMOLED o rozdzielczości 466x466 pikseli i zagęszczeniu 310 PPI. Szkło ochronne wyświetlacza jest zaokrąglone, a jego ramki wyjątkowo cienkie. Stosunek ekranu do obudowy wynosi aż 71,72%! Uzyskana w ten sposób większa powierzchnia wyświetlania sprawia, że obsługa smartwatcha jest nieziemsko prosta i wygodna.

Smartwatch, który zastąpi Twój smartfon...

O smartwatchach mówi się, że są przedłużeniem i rozszerzeniem funkcji smartfonu. A jeśli zegarek mógłby wręcz zastąpić Twój telefon? Teraz to możliwe! Wszystko dzięki funkcji eSIM, umożliwiającej smartwatchowi niezależne wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych oraz wykonywanie rozmów telefonicznych, nawet gdy jesteś daleko od swojej komórki. W Watch 4 Pro niezależnie od smartfonu działają także Mapy Petal. Możesz więc swobodnie korzystać z inteligentnej i interaktywnej nawigacji pieszej lub rowerowej bezpośrednio na zegarku. Mając go na ręku, nie musisz już się martwić, że zapomnisz smartfonu.

...oraz pomoże Ci dbać o zdrowie...

Kolejne zastosowanie zegarka być może sprawi, że nie będziesz chciał się z nim rozstać. Co więcej, być może zechcesz też podarować taki smartwatch komuś, na kim ci zależy. Dzieciom, rodzicom czy dziadkom. HUAWEI WATCH 4 Pro posiada bowiem funkcję "Zdrowie na oku", która sprawdza 7 parametrów zdrowotnych zaledwie w minutę. Monitorowane przez urządzenie parametry obejmują: analizę EKG, tętno, saturację (SpO2), stopień sztywności tętnic (profilaktyka miażdżycy), poziom stresu, temperatury skóry, a od teraz także stan układu oddechowego. Jak to możliwe? Urządzenie zarejestruje odgłos twojego kaszlu, zbada kilka innych wskaźników i na tej podstawie sprawdzi, czy nie zanosi się u ciebie na chorobę układu oddechowego.

Wszystkie opisane tu parametry zostaną potem zebrane w raport w łatwej do zrozumienia dla laika formie. Pamiętaj, jeśli coś cię zaniepokoi, to najlepiej umówić się do swojego lekarza i pokazać mu te dane. Możesz to zrobić na smartwatchu, swoim smartfonie (smartwatche są kompatybilne z popularnymi systemami operacyjnymi) albo zrobić wydruk raportów.

Materiał promocyjny

...i kondycję

Jeśli uprawianie sportu to twoja pasja lub po prostu chcesz prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, to smartwatch może stać się Twoim prywatnym asystentem treningowym. Warto więc sprawdzić jakie tryby sportowe obsługuje dany zegarek. W HUAWEI WATCH 4 Pro jest ich ponad 100. Do wyboru masz różne popularne dyscypliny sportu, na przykład bieganie, pływanie, wspinaczka górska, swobodne nurkowanie albo golf.

Przykładowo, trenując golf, możesz zarejestrować sobie dane dotyczące twojego wymachu, dzięki czemu potem znacznie poprawisz technikę uderzenia kijem. Jeśli wolisz nurkować, to HUAWEI WATCH 4 Pro ma w trybie swobodnego nurkowania funkcję monitorującą i przekazującą ci wszystkie ważne dane dotyczące środowiska pod wodą, np. jej temperaturę. Smartwatch zaproponuje również inteligentny plan biegowy: zarejestruje trasy przy pomocy układu pozycjonowania GNSS, poda twoje osiągi, zbada podstawowe parametry zdrowotne, pokaże jakie typy aktywności fizycznej prowadziłeś, ile spaliłeś kalorii itp. Możesz udostępniać znajomym swoje ulubione trasy i otrzymać od nich rekomendacje ich tras, brać udział w opublikowanych wyzwaniach itp.

Możesz zapomnieć już o ładowarce na wiele dni

Szybko wyładowująca się bateria i konieczność częstego ładowania kompletnie psują wrażenia z użytkowania nawet najbardziej zaawansowanego zegarka. Dlatego jest to parametr, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość przełączenia trybu pracy – ze standardowego na oszczędny, dzięki czemu w razie potrzeby bateria smartwatcha wytrzyma znacznie dłużej. Przykładem jest HUAWEI WATCH 4 Pro, który normalnie działa do 4,5 dnia, ale po przełączeniu na tryb oszczędny żywotność baterii wydłuża się do 21 dni (kiedy sporadycznie używasz) lub 12 dni (pełne wykorzystanie wszystkich funkcji). Całe ładowanie HUAWEI WATCH 4 Pro zajmuje 90 minut i jest to czas to o 40% krótszy od produktów HUAWEI poprzedniej generacji.

Ideał, na który warto postawić

Nie da się ukryć, że HUAWEI stworzył urządzenia, bez których niejednemu trudno będzie się obyć. Zaspokoi ono zarówno potrzeby osoby uprawiającej sport, dbającego o zdrowie seniora, przedsiębiorczyni, biznesmena, jak i nastolatka. W wielu sytuacjach ten smartwatch może zastąpić smartfon, a już na pewno jest jego nieodzownym i bardzo praktycznym uzupełnieniem. Poza posiadaniem funkcji ułatwiających życie użytkownikowi w sposób niespotykany dotąd w żadnym urządzeniu HUAWEI jest elegancki, wręcz dostojny. Jego wygląd z całą pewnością doda prestiżu posiadaczowi.

Kompatybilny z systemami Android i iOS

HUAWEI WATCH 4 Pro zapewnia kompatybilność z różnymi mobilnymi systemami operacyjnymi. Dzięki temu niezależnie od posiadanego smartfonu użytkownicy mogą w pełni cieszyć się przełomowymi funkcjami, w które wyposażono te smartwatche.

Sugerowana cena detaliczna:

  • HUAWEI WATCH 4 Pro Elite (tytanowa bransoleta): 2799 zł
  • HUAWEI WATCH 4 Pro Classic (skórzany brązowy pasek): 2399 zł
  • HUAWEI WATCH 4 Pro Blue Edition (kompozytowy niebieski pasek): 2399 zł

Od 19 czerwca do 9 lipca smartwatche Huawei z serii WATCH 4 dostępne są w specjalnej ofercie premierowej, w ramach której nabywcy otrzymają słuchawki HUAWEI FreeBuds 5i o wartości 399 zł w prezencie (lub za 1 zł). Zegarki będzie można nabyć w oficjalnym sklepie huawei.pl, u Partnerów Biznesowych firmy – operatorów sieci komórkowych, jak również w dużych sieciach handlowych oraz na platformach zakupowych.

https://consumer.huawei.com/pl/wearables/watch-4-series/buy.

Materiał promocyjny marki HUAWEI.