Niebezpiecznie na drogach. "Uwaga, może być ślisko". Alerty IMGW

IMGW wydał alerty przed marznącymi opadami i gołoledzią. A jaka będzie pogoda na weekend? Jest prognoza.
Gołoledź w Polsce
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Prognoza pogody: W piątek 21 lutego na zachodzie i północy Polski będzie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, a na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami na północnym zachodzie wystąpią słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -4 st. C na północnym wschodzie do 8 st. C miejscami na południowym zachodzie.

Alerty IMGW: Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami wydano dla części woj. zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. W woj. zachodnio-pomorskim alert będzie obowiązywał do piątku do godz. 12, a na pozostałych regionach do godz. 16 lub 20. "Uwaga, na drogach i chodnikach może być ślisko" - pisze IMGW na Facebooku.

Zobacz wideo Sonda: Czy pogoda psuje nam nastrój?

Pogoda na weekend: W sobotę i niedzielę z zachodu będzie napływać znacznie cieplejsze powietrze polarne morskie. Powietrze arktyczne pozostanie tylko na wschodzie kraju. Na termometrach w ciągu dnia temperatura w wielu miejscach przekroczy 5 st. C, a nocami mróz będzie stopniowo coraz słabszy.

Czytaj również: "Jedyne takie miejsce w Polsce. Przez 5 dni ponad 30 stopni mrozu. I na tym nie koniec?".

Źródła:IMGW (X), IMGW (Facebook), prognoza IMGW

Więcej o: