Elon Musk: "Kosmici zbudowali piramidy". Egipt zaprasza szefa Tesli, by sam to sprawdził

Elon Musk napisał na Twitterze, że kosmici budowali egipskie piramidy. Reprezentantka rządu Egiptu zareagowała na kontrowersyjny wpis, zapraszając miliardera, aby sam sprawdził, że to nieprawda.

Elon Musk słynie z kontrowersyjnych opinii, które często ogłasza za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tym razem szef Tesli wsparł jedną z popularniejszych w Stanach Zjednoczonych teorii spiskowych. Jego wypowiedź spotkała się jednak z negatywnymi reakcjami. 

Elon Musk twierdzi, że kosmici budowali piramidy. Jest odpowiedź reprezentantki egipskiego rządu

"Kosmici budowali piramidy, oczywiste" - napisał Elon Musk kilka dni temu na Twitterze. Niepozorny wpis spotkał się z zaskakującą dużą ilością odpowiedzi i reakcji innych użytkowników tego medium społecznościowego - polubiono go ponad 500 tys. razy, a podano dalej około 87 tys. razy. 

Post był również szeroko komentowany. Na kontrowersyjnego tweeta zareagowała między innymi szefowa egipskiego Ministerstwa Współpracy Międzynarodowej Rania A. Al Mashat, która zachęciła Muska oraz SpaceX do zapoznania się z informacjami dotyczącymi budowy egipskich piramid. Reprezentantka rządu zaprosiła również Amerykanina do odwiedzenia grobowców budowniczych piramid. "Panie Musk, czekamy na pana!" - napisała na końcu. 

Jak podaje BBC, egipski archeolog Zahi Hawass również odpowiedział w krótkim filmie opublikowanym w mediach społecznościowych, twierdząc, że pogląd Elona Muska jest urojeniem. Musk nie odniósł się do tego, ale w kolejnych godzinach dodał kilka innych wpisów na Twitterze dotyczących piramid. W jednym z nich wysłał link do materiału BBC, w którym opisane jest, jak powstawały piramidy. W artykule odrzucono tezę o udziale kosmitów w ich budowie. 

Zobacz wideo Nowe, inne gwiezdne wojny? Rosja straci miliony, USA umocnią pozycję, a pomoże w tym Elon Musk [OKO NA ŚWIAT]
Więcej o: