Koronawirus. Nowości w Mapach Google. Dowiemy się, czy dany sklep jest otwarty

Google zwróciło się z prośbą do przedsiębiorców o zgłaszanie do niego problemów z funkcjonowaniem firm, które spowodowane są rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jeśli takie wystąpią, amerykański gigant poinformuje o tym swoich użytkowników za pośrednictwem aplikacji Mapy.

Aplikacja Google Maps to już od dawna nie tylko nawigacja piesza i samochodowa, lecz także ogromny zbiór przydatnych wskazówek, informacji i funkcji, które ułatwiają codzienne czynności. Jedną z bardziej użytecznych usług jest możliwość sprawdzenia informacji na temat konkretnego punktu: restauracji, hotelu, muzeum czy sklepu.

Po kliknięciu w lokal na mapie, aplikacja wyświetla wszelkie najświeższe informacje, które Google posiada o danym miejscu. Wśród nich znajdziemy m.in. krótki opis, zdjęcia, opinie, informacje i - co ogromnie przydatne - godziny otwarcia danego punktu. 

Google Maps - godziny otwarcia obiektówGoogle Maps - godziny otwarcia obiektów fot. screen w aplikacji Mapy na Androida

Google prosi przedsiębiorców o aktualizowanie danych

W związku z trudną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa u niektórych firm czas pracy może być zupełnie inny niż zazwyczaj. Dlatego Google zwrócił się z prośbą do przedsiębiorców i pracowników firm czy organizacji o aktualizowanie danych na temat konkretnych miejsc.

Jeśli twój biznes został dotknięty przez epidemię COVID-19, uaktualnij swój profil w Google My Business, aby dostarczyć najbardziej aktualne informacje swoim klientom

- czytamy w tweecie Google My Business.

Zobacz wideo Czy grozi nam zamknięcie sklepów? Dworczyk: To nieprawda

Google namawia przedsiębiorców przede wszystkim do uaktualnienia godzin otwarcia firm w najbliższej przyszłości, sprawdzenia poprawności numeru telefonu, a także o dodanie informacji o tym, czy i w jaki sposób problem koronawirusa wpłynął na pracę przedsiębiorstwa.

Jeśli właściciele firm posłuchają apelu giganta, użytkownicy będą mogli z łatwością sprawdzić m.in. godziny otwarcia sklepów czy restauracji jeszcze przed wyjściem z domu. Google zaznacza jednak, że wszelkie zmiany muszą przejść weryfikację, dlatego nie pojawią się w Mapach natychmiast.

Menu restauracji zobaczymy z poziomu Google Maps

Google postarał się również o wprowadzenie zupełnie nowej funkcji do swojej aplikacji Mapy. Firma zauważyła bowiem, że sporo osób wrzuca do galerii zdjęć w wizytówce danej restauracji fotografię menu. Mapy Google dostaną funkcję, która od pewnego czasu dostępna jest już w poziomu innej aplikacji - Google Lens.

Dzięki temu bez wychodzenia z Map będziemy mogli szybko przejrzeć menu restauracji i sprawdzić, na które popularne lub polecane dania będziemy mieli ochotę. Ma to ułatwić i usprawnić wybór najlepszej potrawy.

***

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl jest minister Jadwiga Emilewicz. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biznes i chcesz zadać pytanie, pisz do nas na adres: next.redakcja@agora.pl

W piątek gośćmi porannej rozmowy gazeta.pl będą dr Paweł Grzesiowski, immunolog oraz minister Jadwiga Emilewicz.W piątek gośćmi porannej rozmowy gazeta.pl będą dr Paweł Grzesiowski, immunolog oraz minister Jadwiga Emilewicz. Grafika: redakcja

Więcej o: