Rząd ogłasza program "Lot do domu" dla Polaków chcących wrócić do kraju. Ceny? "Państwo dopłaci"

- Będą przygotowane na stronach PLL LOT dodatkowe loty czarterowe. Ceny za ten lot będą takie same dla wszystkich - za resztę ceny dopłaci państwo polskie - mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Rząd ogłosił program "Lot do domu", w ramach którego Polacy będą mogli wracać do kraju specjalnymi czarterami, mimo zawieszenia międzynarodowego ruchu lotniczego.

Sobota była nerwowym dniem dla wszystkich Polaków, którzy są poza granicami kraju. Wygląda na to, że i najbliższe dni na takie się zapowiadają, jednak padło kilka obietnic ze strony rządu, który zapewnia, że pomoże wszystkim wrócić do kraju. Sporo na ten temat mówił premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej, opowiadając o rozwiązaniach na czas zawieszenia lotów międzynarodowych.

Jak zapowiedział Morawiecki, rząd chce zaplanować akcję powrotów Polaków (w sieci przedstawiana jest jako #LotDoDomu) i pierwsze decyzje w tej sprawie zapadły.

Zobacz wideo Dr Paweł Grzesiowski odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

Rząd organizuje powroty Polakom - akcja #LotDoDomu

Szef rządu przekazał, że dotychczas zaplanowane loty czarterowe odbędą się zgodnie z harmonogramem. Natomiast sporo zmienia się dla osób, które chcą wrócić do kraju, ale nie mogą zrobić tego na podstawie wykupionych wcześniej biletów.

Wobec obywateli, którzy mają pragnienie powrotu do Polski w tym czasie, w którym Polska przechodzi kwarantannę, oferujemy specjalnie do tego celu przeznaczone loty liniami LOT

- mówił Mateusz Morawiecki. Te specjalne loty obejmą tylko osoby, które przebywają obecnie w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Malcie, Cyprze i Stanach Zjednoczonych.

Więcej o programie #LotDoDomu: Jak wrócić do Polski samolotem?

Takie osoby będą mogły również skorzystać z drugiego rozwiązania, które przeznaczono dla reszty: powstanie strona PLL LOT, na której będzie można zapisywać się, a dzięki temu - organizowane będą powroty do Polski.

Loty będą odbywały się po zebraniu zapisów na specjalnie do tego przygotowanych stronach i cena tych biletów będzie zryczałtowana, jednakowa dla wszystkich

- powiedział premier. Dodał przy tym, że to państwo poniesie dodatkową opłatę organizacji:

Dla innych obywateli, którzy znajdują się w mniej popularnych krajach będą przygotowane na stronach PLL LOT dodatkowe loty czarterowe. Ceny za ten lot będą takie same dla wszystkich - za resztę ceny dopłaci państwo polskie.

Aby skorzystać z programu należy wejść na strony lotdodomu.pl lub lotdodomu.com (mają być w pełni sprawne po godz. 22 w sobotę).

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski mówił, że kierowane przez niego linie zaczną realizować program "Lot do domu" z całą pewnością od poniedziałku, a pierwsze samoloty czarterowe miałyby ruszyć jeszcze w niedzielę.

Więcej o:
Komentarze (287)
Epidemia koronawirusa w Polsce. Premier ogłasza program "Lot do domu" dla Polaków chcących wrócić do kraju
Zaloguj się
 • jego-wysokosc

  Oceniono 35 razy 27

  Mateusz ogłasza specjalny program powrotów suwerena zza granicy - "Kuchciński plus".

 • hispar

  Oceniono 42 razy 26

  Przerażony, telepiący się i mówiący drżącym głosem krzywousty kłamczuszek całą mową ciała krzyczy - ratunku, zabierzcie mnie stąd, chciałem władzy, a nie odpowiedzialności. Masz czego chciałeś Grzegorzu Dyndało!

 • me_on_gazeta

  Oceniono 35 razy 25

  Szczyt kretyństwa. Ci ludzie mieli bilety na samoloty, ktore zabanowaliście.

 • indianski

  Oceniono 43 razy 23

  i po ch" bylo loty odwolywac ? tylko po to by pokazac ze dobry pan jednak pozwoli latac ?

 • didja

  Oceniono 30 razy 22

  Państwo dopłaci? Super...

  A od stycznia niepełnosprawni nie mają dofinansowania do pieluch, bo sejm ma w zadzie ustawę budżetową i nie przekazał jej prezydentowi do podpisu, przez co PFRON nie przekazuje od 3 miesięcy pieniędzy MOPS-om!

  Trzy miesiące nie ma pieniędzy dla niepełnosprawnych na pieluchy, od pół roku gros niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności nie dostaje tzw. 500+, bo ZUS wynalazł sobie test do uwalania niepełnosprawnych wnioskodawców, który nie służy do ustalania niezdolności do samodzielnej egzystencji (co sam Minister Zdrowia orzekł w odpowiedzi na interpelację poselską) - a "państwo płaci" za lot sportowców, za lot wracających z wakacji.

  I tak niepełnosprawni w stopniu znacznym znowu zasponsorowali propagandę rządową!

 • patrycja.d2

  Oceniono 32 razy 22

  Jaki jest sens nie wpuscic do Polski czarterow np Itaki z naszymi wracajacymi turystami tylko wysylac po nich samoloty LOT?

 • stjack

  Oceniono 25 razy 19

  Najbardziej zdyscypilonowanym obywatelem jest Jaroslaw. Siedzi w domu i Od miesiaca o nim nic nie slychac. Brawo. Medalmu!

 • Jolanta Ksenia Cesarz

  Oceniono 22 razy 18

  Kampania prezydencka jednego kandydata trwa w najlepsze. Kto wam uwierzy kłamcy, że robicie to w trosce o obywateli. Po drugie dlaczego powracający mają płacić za lot, skoro mają bilety? Już przecież za lot zapłacili.

 • hamsterx

  Oceniono 22 razy 16

  opowiedz chłopie jeszcze raz jak rzucałeś koktajlami mołotowa
  lubię tego słuchać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX