Koronawirus tworzy nowe profesje. Włosi chcą aktywizować bezrobotnych

We Włoszech w związku z koronawirusem pojawiły się nowe profesje. Wszystkie związane są z kontrolą osób oraz przestrzegania przez nich zasad bezpieczeństwa i higieny. Agencje pracy zapewniają szkolenia, które dla bezrobotnych są bezpłatne.

Włoskie media, m.in. Leggo oraz Consigli di Viaggio informują, że w związku z koronawirusem pojawiły się zapotrzebowanie na nowe zawody. Agencja pracy Tempor Spa wprowadziła do swojej oferty już sześć profesji, które związane są z pandemią koronawirusa i z których prowadzone są szkolenia. Wśród nich są takie profesje, jak: steward na plaży, kontroler i serwisant przeciwzakaźny. Takie osoby będą potrzebne w ośrodkach wypoczynkowych, centrach handlowych, sklepach, muzeach, na koncertach i we wszelkich innych miejscach, gdzie potencjalnie gromadzą się duże skupiska ludzi. Ich zadaniem będzie głównie regulacja liczby osób oraz pilnowanie, by przestrzegane były zasady higieny i bezpieczeństwa. 

Zobacz wideo Jak wybrać nowe mieszkanie w czasach koronawirusa? Pomysłem jest wirtualny spacer

Koronawirus stworzył nowe miejsca pracy. Mają korzystać bezrobotni

Zapaść gospodarcza spowodowana pandemią poskutkowała wzrostem bezrobocia na całym świecie. Fransceso Gordiani, prezes w Tempor Spa, postanowił stworzyć kursy, by pomóc bezrobotnym, ale także wesprzeć biznes. 

Naszym celem, w związku z trudnościami gospodarczymi, było zapewnienie natychmiastowej, konkretnej i realnej pomocy przedsiębiorstwom, pracownikom i klientom. Wszystkie kursy są zupełnie darmowe dla bezrobotnych oraz dla tych, którzy stracili pracę w wyniku pandemii koronawirusa. Kursy są skierowane również do firm, które pragną szkolić swój personel

- mówił Gordani. Każdy kurs składa się z materiałów wideo i broszur, które opisują różne profesje. Po ukończeniu takiego szkolenia kursanci otrzymują certyfikat potwierdzający udział i uzyskanie potrzebnych do wykonywania zawodu kompetencji.