Mazury luksusowe jak nigdy- drogie spa opanowały jeziora

Czy okres nieogrzewanych bungalowów i domków letniskowych przeminął na zawsze? Polacy coraz częściej wolą zapłacić za wyjazd więcej i cieszyć się w pełni z urlopu, a dobrym przykładem zmiany naszych urlopowych preferencji są Mazury, gdzie w ostatnich latach powstało wiele hoteli o najwyższym standardzie. Zapotrzebowanie wśród klientów zaobserwowały też międzynarodowe sieci, które otwierają swoje placówki w polskiej krainie tysiąca jezior. Zapraszamy w krótką podróż po najbardziej luksusowych mazurskich ośrodkach

Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Położony w okolicy Ostródy hotel jest jednym z najbardziej luksusowych na Warmii i Mazurach. Do dyspozycji gości przeznaczony jest Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris oferujący zabiegi pielęgnacyjne, masaże czy zabiegi wodne. Dodatkowego relaksu hotelowym gościom dostarcza centrum spa z dwoma basenami, pięcioma jacuzzi, saunami czy łaźniami. Osoby poszukujące aktywnego wypoczynku mogą skorzystać ze stadniny koni, wycieczek rowerowych czy długich spacerów.

Długie wieczory goście mogą spędzić w klubie Farma, który wyposażony jest w kręgielnię i salę bilardową. Do dyspozycji gości przeznaczone są też dwie restauracje i kawiarnia. Restauracja Romantyczna jest pierwszą i jedyną restauracją rekomendowaną przez Slow Food Polska.

Za wszystkie przyjemności w hotelu trzeba jednak sporo zapłacić. Pokój kosztuje od 630 do 1650 zł za dobę. Zabiegi to już kwota rzędu kilkuset złotych.

Hotel Galery 69 Dorotowo

Za luksus trzeba płacić. Tak samo jest w czterogwiazdkowym hotelu Galery 69 w Dorotowie, pod Olsztynem. Obiekt położony jest nad Jeziorem Wulpińskim objętym strefą ciszy, gdzie wypoczywającym nie przeszkadzają pływające motorówki czy skutery. Hotel ma bogatą ofertę rekreacyjną. Latem goście mogą korzystać z basenu, żaglówek, kajaków czy rowerów, a zimą z łyżew czy bojerów. Do dyspozycji gości jest także prywatna plaża i molo.

Cały obiekt, łącznie z meblami, jest autorskim dziełem projektantów pod nazwą Manufaktura69. Za najtańszy pokój w najniższym sezonie, bez widoku na jezioro trzeba zapłacić 230 zł od osoby. Najdroższy apartament to cena rzędu 1320 zł za dobę.

Sheraton Mazury Lakes Resort

Obiekt dopiero jest w trakcie realizacji, a już jest o nim głośno. Hotel z amerykańskiej sieci wybudowany będzie w samym sercu Mazur, przy Mikołajkach, nad jeziorem Tałtowisko.

Sheraton zaoferuje swoim gościom 257 pokoi i 17 luksusowych apartamentów, 2 restauracje, kawiarnię, piwnicę z winami, bar oraz restaurację przy odkrytym basenie. W hotelu znajdzie się także centrum konferencyjne o powierzchni 2200 m kw. oraz centrum fitness i spa z basenem. Ceny nie są jeszcze znane, ale wiedząc już, że obiekt będzie pięciogwiazdkowy, można się spodziewać, że nie będzie należał do najtańszych.

Termy Medical Warmia Park w Pluskach

Termy Medical Warmia Park to zespół wypoczynkowy położony w okolicy Olsztyna. Czterogwiazdkowy obiekt składa się z części hotelowej, centrum spa, restauracji, klubu muzycznego, sal konferencyjnych, centrum sportowego oraz aquaparku.

Za dobę w hotelu trzeba jednak zapłacić od 380 zł za dwuosobowy pokój w najniższym sezonie do 1200 zł za apartament.

Masuria Hotel & Spa

Hotel Masuria położony jest wśród lasów, bezpośrednio nad jeziorem Isąg - pomiędzy Olsztynem a Ostródą. Hotel dysponuje 162 miejscami w pokojach oraz apartamentach, restauracją, a także klubem nocnym. Do dyspozycji gości przeznaczony jest również basen, kręgielnia, bilard, kort tenisowy, boisko do siatkówki plażowej i oczywiście centrum spa z częścią fitness i gabinetem kosmetycznym. Klienci Masurii mogą również korzystać ze sprzętów wodnych, rowerów czy nordic walking. W odległości 20 km położone jest pole golfowe. Noc w Masuria Hotel & Spa to koszt od 300 do 620 zł.

Hotel Mercure Mrongovia Resort & Spa

Choć hotel ma już swoje lata, to nadal utrzymuje wysoki standard i przyciąga dużą liczbę klientów każdego roku. Czterogwiazdkowy Mercure Mrongovia położony jest w zacisznym miejscu nad Jeziorem Czos. Hotel oferuje w swoim spa ponad 50 zabiegów na twarz i ciało. Do dyspozycji gości przeznaczony jest także basen, siłownia i kręgielnia. Dodatkową atrakcją jest jacuzzi na świeżym powietrzu, z którego goście mogą korzystać nawet w zimowe wieczory.  Atrakcje dla siebie znaleźć mogą miłośnicy spacerów lub wycieczek rowerowych, a także żeglarze. Przykładowo weekend z winami Grands Vins Mercure dla dwóch osób ze śniadaniami to koszt 1240 zł.

Hotel Zamek Ryn

XIV-wieczny zamek krzyżacki zaadaptowany został na centrum kongresowo-wypoczynkowe. Czterogwiazdkowy hotel Zamek Ryn położony jest na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami Orłów i Ryńskim. Goście mogą skorzystać z restauracji w gotyckich salach zamku. Hotel specjalizuje się w kuchni regionalnej, staropolskiej, a klienci mogą wybierać pomiędzy dziką zwierzyną, ptactwem, nalewkami czy miodami pitnymi. Nocleg w zamku kosztuje od 250 do 1000 zł za dobę.

Hotel Platinum

Czterogwiazdkowy hotel położony jest w centrum Ostródy tuż obok jeziora Drwęckiego. Klienci blisko mają do bulwaru spacerowego, galerii handlowej, klubu fitness czy kręgielni.

W lipcu 2008 roku na Jeziorze Drwęckim w Ostródzie został uruchomiony, liczący 800 m, wyciąg dla narciarzy wodnych. Jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie. Na jeziorze Drwęckim działa także profesjonalny tor kajakowy, na którym można rozgrywać zawody wszystkich kategorii. Odtworzono także dawną plażę, która mieszkańcom i turystom służyła jeszcze w latach 70. ubiegłego stulecia. Zbudowano nowe pomosty, działa także wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Goście hotelowi mogą skorzystać również z usług i drobnych zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało oraz masaży. Hotel połączony jest z aquaparkiem Ostróda bezpośrednim podziemnym przejściem. Z kompleksu goście korzystają w ramach noclegu. Klienci muszą wydać od 350 do 470 zł za dobę

Hotel Gołębiewski Mikołajki

Jeden z najlepiej rozpoznawanych hoteli na Mazurach. Klienci mogą korzystać z bogatej oferty, w tym z Parku Wodnego ''Tropikana'' z basenami, saunami, jaskinią solną oraz centrum spa & wellness z zabiegami odnowy biologicznej. Do dyspozycji gości są trzy restauracje, klub nocny i kawiarnie. Do tego hotel posiada własną przystań nad jeziorem, klub jeździecki i akademię golfa. Klienci mogą korzystać z wielu pakietów przygotowanych przez hotel. Dla przykładu weekend we dwoje z posiłkami i zabiegami to koszt 2530 zł, a smukła sylwetka to koszt 1860 zł za dwa noclegi dla dwóch osób.

Więcej o: