10 biurek, które nie są tylko blatem na nogach

Praca przy komputerze to pewnie codzienność wielu z Was. Czy nietypowe biurko może ją ubarwić albo sprawić, by stała się wygodniejsza? Zobaczcie nasze propozycje.
Biurko-fortepian Biurko-fortepian fot. telovation.com

Biurko-fortepian

Coś dla miłośników klasyki, twórców muzyki oraz dla każdego, komu się wydaje, że siedząc przy komputerze tworzy arcydzieło.

A także dla nerwusów, którzy lubią uderzać dynamicznie w klawiaturę komputera z włosem rozwianym niczym Bethoveen.

Biurko-bieżnia Biurko-bieżnia fot. thinkspace.com

Biurko-bieżnia

Koniec gnuśnego siedzenia za biurkiem - przy tym trzeba stać, a nawet powoli iść przed siebie. Nasze mięśnie nie zastygają w bezruchu, krew żwawiej krąży, a umysł się dotlenia - rośnie więc nasza kreatywność, a spada waga. Tylko nie wyskakujcie na lunch do fast-foodu, bo cały marsz na marne.

Biurko występuje w rozmaitych rozmiarach i kształtach, można je kupić już za ok. równowartość o 1500 zł.

Biurko-Mini Cooper Biurko-Mini Cooper fot. designbuzz.com

Biurko-Mini Cooper

Coś dla prawdziwego Brytyjczyka albo bogatego miłośnika motoryzacji, bo za biurko wykonane na wzór samochodu zapłacić trzeba bagatela 4400 dolarów. Wykonywane są dokładnie według zaleceń klienta, co uwzględnia materiał użyty na blat, typy kół. Biurko ma też działające radio z głośnikami i światła. Można takie zrobić z samochodu, ale chyba wyjdzie nieco drożej...

Nethrone Nethrone fot. nethrone.com

Biurko-centrum dowodzenia wszechświatem

Nethrone, czyli chyba Net Throne - internetowy tron. Mniej biurko, bardziej stelaż na użytkownika komputera. Na takim siedziałby Architekt Matriksa, gdyby tylko na to wpadł. Pozycja krzesła, klawiatury, monitora dopasowują się, by zapewnić nam maksimum komfortu podczas grania lub surfowania po sieci. Siedzi się w nim jak w kołysce - pamiętajcie jednak, by czasem wstać. No i 2000 dolarów ceny nieco studzi zapał do posiadania takiego.

Biurko-część samolotu Biurko-część samolotu fot. designbuzz.com

Biurko-część samolotu

Te modele na pewno znajdą dwie grupy zwolenników. Pierwsza to miłośnicy awiacji, którzy na pewno chętnie schowają się w osłonie silnika albo postawią kawę na skrzydle samolotu. Druga to ekolodzy, którzy będą szczęśliwi, że tak wielką machinę da się poddać recyklingowi, zamiast zostawić, by rdzewiała gdzieś na złomowisku.

Biurko All-in-one Biurko All-in-one fot. o4i.com

Biurko-wszystko w jednym

Dzieło niemieckich projektantów - stanowisko pracy, które zbudowano z metalu i składa się właściwie z jednego elementu. A jednocześnie sprawia wrażenie bardzo wygodnego.

Biurko z książek Biurko z książek fot. parehe.com

Biurko-skład książek

Nie nazwę go biurkiem dla mola książkowego, bo żaden czytelnik nie potraktowałby tak swoich książek. No chyba, że w dowolnej chwili dałoby się wydłubać jeden z woluminów i oddać lekturze. Załóżmy jednak, że to roczniki statystyczne i książki telefoniczne - wtedy to biurko przyczynia się do ochrony środowiska.

Biurko-dom dla lalek Biurko-dom dla lalek fot. desingbuzz.com

Biurko-dom nie tylko dla lalek

Spędzasz za dużo czasu w pracy i traktujesz biurko jak drugi dom? W tym wypadku to nie jest przenośnia - możesz zamknąć się w środku i spokojnie pracować. Albo nie, bo masz tam też półki na książki i lampkę do czytania. I święty spokój.

Biurko-półka Biurko-półka fot. weburbanist.com

Biurko-półka

Coś dla studentów w kawalerkach i osób, które lubią mieć wszystko pod ręką. W tym wypadku wszystko jest nad głową, a przestawianie biurka nie oznacza konieczności przewieszania półek.

Biurko steampunkowe Biurko steampunkowe fot. geekologie.com

Biurko w stylu steampunk

Biurko dla miłośników literackiego nurtu steampunk i wielbicieli starych zegarów. Idealnie nadaje się, by zasiąść przy nim w surducie i cylindrze i pykając fajeczkę czytać "20 000 mil podmorskiej żeglugi" lub "Maszynę różnicową". Albo pracować na steampunkowym laptopie.

pik

Więcej o: