Co oni przed nami ukrywają? 5 kosmicznych teorii spiskowych

Czasami najlepiej nic nie wiedzieć, wygodniej żyć w nieświadomości. Niestety - w dobie internetu trudno nie natrafić na liczne dowody na istnienie obcych, życia na Marsie, kosmitów na Księżycu... Trudno nie znaleźć przykładów tego, że ONI, agenci FBI, pracownicy NASA oraz dziennikarze coś przed nami ukrywają. Czas poznać największe kosmiczne spiski
Kadr z transmisji wideo przeprowadzonej przez NASA Kadr z transmisji wideo przeprowadzonej przez NASA Fot. NASA/ YouTube

Obcy odwiedzają Ziemię

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest? W telewizji są dziesiątki programów pokazujących śmieszne filmiki przesłane przez widzów, na YouTube można znaleźć w zasadzie wszystko, wszechobecne smartfony sprawiają, że cokolwiek ważnego się dzieje ktoś natychmiast transmituje to lub nagrywa. W zalewie tych wszystkich treści trudno jednak znaleźć dowody na istnienie obcych form życia. Obcy omijają Ziemię?

Wcale nie! Wystarczy dobrze poszukać.

W sierpniu tego roku NASA transmitowała na żywo obraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Transmisję jednak nagle przerwano. Gawker.com twierdzi, że stało się to tuż po tym, jak w kadrze znalazł się tajemniczy, różowozłoty obiekt. Zawieszony tuż przy krawędzi obrazu, niewielki, ale przecież wyraźny.

Daily Mail natychmiast poprosił przedstawicieli NASA o komentarz, ale ci nabrali wody w usta. Prawdy nie chce też zdradzić Nigel Watson, ceniony ekspert od UFO

"Mam pewne wątpliwości co do tego nagrania. Być może widzimy na nim realny obiekt, a może to tylko przekłamanie kamery. Polujący na UFO uwielbiają widzieć w każdym obiekcie lub rozbłysku dowód na istnienie statków pozaziemskich monitorujących naszą planetę i ISIS. Pilotowane przez obcych korzystających z nowoczesnej technologii nie są w stanie całkowicie ukryć się przed naszymi kamerami"

- pyta na łamach Gawker.com

Dziennikarze ArsTechnica również robią wiele, by zdyskredytować nagranie: doszukują się na nim kosmicznych śmieci lub refleksu jakiegoś "ziemskiego obiektu" zawieszonego w kosmosie.

Tymczasem dowodów na to, że obcy nas obserwują jest znacznie więcej. W listopadzie zeszłego roku astronauta Scott Kelly opublikował zdjęcie zrobione z pokładu ISS. Wyraźnie widać na nim obiekt o rozmiarach ok. 25 metrów unoszący się nad Ziemią - i to w odległości zaledwie 150-200 metrów od stacji. Wyraźnie widać, że ma kilka świateł.

Autor zdjęcia nie zwrócił uwagi na tajemniczy obiekt, ale internauci wyrazili mu wdzięczność za "przesłanie tego na Ziemię".

Odkrycie prawdy o darmowej energii zniszczyłoby naszą cywilizację? Odkrycie prawdy o darmowej energii zniszczyłoby naszą cywilizację? Uderzenie asteroidy w Ziemię

Darmowa energia nie dla nas

Skąd jednak cała ta konspiracja władz? Dlaczego ukrywają przed nami niepodważalne dowody na to, że obcy nie tylko istnieją, ale i regularnie nas odwiedzają? Chodzi oczywiście o pieniądze.

Obce cywilizacje już w latach 40. przekazały nam bowiem przepis na darmową energię. Być może zbawiłaby ona ludzkość, kto wie. Z pewnością pozbawiłaby jednak bilionów dolarów wydobywających i handlujących ropą, gazem, węglem.

Na szczęście internet zapewnia nieskrępowany dostęp do informacji. Najwyraźniej prawdę zna dr Steven M. Greer, lekarz oraz założyciel i szef Projektu Ujawnienie (Disclosure Project). Cytuje go, za Nexusem, nr 6/2007, portal UfoFakty (tłumaczenie Jerzy Florczykowski)

Ujawnienie istnienia istot pozaziemskich wraz z nieuniknionym ujawnieniem osiągnięć ich techniki, które musiałoby temu towarzyszyć, zmieniłoby świat na zawsze i oni dobrze o tym wiedzą. Należało uniknąć tego za wszelką cenę. Poza tym była to era spod znaku ?to co jest dobre dla GM [General Motors] jest dobre dla kraju". To samo odnosiło się do wielkiej ropy naftowej, wielkiego węgla itp.
Nasuwający się nieunikniony wniosek brzmiał: ujawnienie obecności istot pozaziemskich pociągnie za sobą ujawnienie pewnych technik, które zmiotą z powierzchni Ziemi całą dotychczasową strukturę technologiczną. Zmiany będą ogromne... i gwałtowne.
Pięćdziesiąt lat później jest to jeszcze prawdziwsze niż wtedy. Dlaczego? Otóż dlatego, że unikanie tego problemu w latach 50-tych, które było wówczas w jakiś sposób uzasadnione, sprawiło że obecnie sytuacja jest jeszcze bardziej ryzykowna. Na przykład uzależnienie świata od ropy naftowej i techniki wewnętrznego spalania jest obecnie większe niż w roku 1955. Poza tym gospodarka światowa jest teraz większa o rzędy wielkości, przez co jakakolwiek zmiana byłaby stosunkowo większa i mogąca wprowadzić potencjalnie większy chaos.

Greer twierdzi, że już w latach 50. zarówno amerykański Kongres, ja i urzędujący wówczas prezydent, zostali odcięci od informacji na temat obcych. Powołuje się też na list wysłany przez Sidneya W. Souersa, pierwszego szefa CIA, który twierdzi, że ukrycie prawdy o UFO ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego. Jednak i on został "odstawiony na boczny tor". Przez kogo? Przez tych, którzy znają prawdę, którzy mają prawdziwą kontrolę.

Naukowiec ma w swoim archiwum całą masę dokumentów. W swoich wystąpieniach mówi wprost: "Widział je jeden z najważniejszych urzędników NSA, człowiek, który był prawą ręką szefa tej służby". I co powiedział oglądając je? "95% z nich jest autentycznych".

Greer nie ma wątpliwości, dlaczego darmowa energia jest przed nami ukrywana:

"Póki co niebezpieczniejsze od ujawnienia jest dalsze utrzymywanie tajemnicy. Ziemia umiera, ponieważ ją dewastujemy. 250 najbogatszych ludzi i rodzin świata posiada netto 2,5 biliona dolarów będących faktycznie własnością jej najbiedniejszych mieszkańców. Obiecujące stosunki między ludzkością i mieszkańcami innych planet są militaryzowane i nadwerężane przez błędne myślenie i prowadzone w całkowitej tajemnicy błędne przedsięwzięcia.
Mimo tych wszystkich zniechęcających do ujawnienia czynników i potencjalnie krótkotrwałej destabilizacji i zmiany, dalsze utrzymywanie tajemnicy oznacza zniszczenie Ziemi w rezultacie naszej głupoty i chciwości. Pomyślna przyszłość ludzkości, której nastanie opóźniano przez ostatnie 50 lat, nie może być opóźniana przez kolejne 50 lat, których możemy nie przeżyć, ponieważ ziemski ekosystem załamie się wcześniej."

Nie wiedzieć czemu pomimo tak dobitnych dowodów i tylu publikacji twórczość Greera nie jest rozpowszechniana w głównym nurcie. Są nawet tacy, którzy zarzucają mu manipulowanie prawdą

"Zerowa możliwość weryfikacji faktów przytaczanych w powtarzanych od lad opowieściach jest jasnym dowodem na to, ze Steven Greet oszukuje społeczeństwo. " - twierdzi portal occupytheory.org
(fot. NASA / Wikimedia.org / public domain) (fot. NASA / Wikimedia.org / public domain) (fot. NASA / Wikimedia.org / public domain)

Nie wróciliśmy na Księżyc, by nie denerwować Obcych

Czy nie zastanawiało was nigdy dlaczego tak szybko uciekliśmy z Księżyca? Dlaczego tam nie wracamy - przecież postęp technologiczny powinien sprawić, że taka wyprawa  będzie niczym przejażdżka za miasto.

Być może... nie możemy tam wrócić. Zdenerwowalibyśmy Obcych.

Milton Cooper, były oficer wywiadu Marynarki Wojennej, autor strony "Conspiracy Watch" stwierdza:

"Na Księżycu istnieje baza Luna, na której terenie działa olbrzymia kopalnia. Oprócz tego jest miejscem, w którym Obcy trzymają swoje olbrzymie macierzyste statki".

Ta sama strona twierdzi, że według Neila Armstronga NASA dostała ostrzeżenie, by trzymać się od Księżyca jak najdalej.

Ostrzeżeń najwyraźniej nie chcą posłuchać Rosjanie, którzy w 2029 roku planują wysłać na naszego najbliższego kosmicznego sąsiada misję załogową. Być może uda się jej ostatecznie potwierdzić obecność baz obcych cywilizacji. O ile znów nie okaże się, że zwykli zjadacze chleba nie mogą znać prawdy.

Zniszczono dowody życia na Marsie

Życie wydaje się być czymś absolutnie fenomenalnym. Pomimo dziesiątków lat badań nie udało się go odnaleźć poza Ziemią.

Tak przynajmniej brzmi oficjalna wersja. Portal Rense.com publikuje skrywane przez NASA zdjęcie powierzchni Marsa. Wyraźnie widać na nim... zająca uciekającego przed łazikiem. Jeśli wyraźnie przyjrzycie się zdjęciu poniżej zauważycie, że na jednym z kadrów wyraźnie widać, iż zwierzę zostało celowo rozjechane.

Kosmiczny królik

Fot. rense.com/

 

Szkoda. Gdyby królika udało się zwabić i przewieźć na Ziemię dowiedzielibyśmy się jak przystosował się do życia na planecie pozbawionej atmosfery, bombardowanej przez kosmiczne burze.

Pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu. 1969 r. Pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu. 1969 r. Fot. NASA

Nie wracamy na Księżyc, bo... nigdy tam nie byliśmy?

Zdjęcie, które widzicie powyżej przedstawia historyczne wydarzenie:  Pierwszy krok postawiony na Księżycu przez Neila Armstronga. Tak przynajmniej dowiedzieć się możemy z encyklopedii.

Według "wtajemniczonych" lądowania na Księżycu nigdy nie było.  NASA sfałszowała wszystko, co dotarło do masowego odbiorcy: zdjęcia, a filmy, których wcale nie "nadawano na żywo", ale nakręcono dużo wcześniej studiu w Hollywood. I to pod czujnym okiem Stanleya Kubricka.

Są tacy, którzy próbują zdyskredytować podważyć dowody na fałszerstwa NASA. Udaje im się to? Sami się przekonajcie.

[ źródło zestawienia: arstechnica.co.uk ]

Więcej o: