Voronoi - luksusowy jacht przyszłości

Masz na zbyciu kilkanaście, może kilkaset milionów dolarów? Zainwestuj w jacht przyszłości. Posiadacze innych statków tego typu na pewno będą ci go zazdrościć.
Voranoi - jacht z różnych ujęć Voranoi - jacht z różnych ujęć fot. yachtndesign.com

Autor

Projekt jachtu widocznego na obrazkach został stworzony w Korei Południowej. Jego autorem jest Hyun-Seok Kim, który zawodowo zajmuje się wzornictwem przemysłowym. Wygrał on zresztą tegoroczną edycję konkursu Millenium Yacht Awards, choć przedstawił na nim inny projekt. Mimo to, nagroda wiele mówi o jego umiejętnościach. Warto jednak już teraz podkreślić, że Kim jeszcze nie nawiązał kontaktu z milionerem lub miliarderem, który chciałby posiadać taką maszynę.

Voranoi - widok z lotu ptaka

Turanor - największy na świecie jacht napędzany energią słoneczną >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Na pokładzie jachtu znajdą się skutery wodne i niewielka Na pokładzie jachtu znajdą się skutery wodne i niewielka "przystań" dla nich fot. yachtndesign.com

Diagram Woronoja

Już na pierwszy rzut oka, Voronoi wyróżnia się na tle nawet najdroższych, najbardziej luksusowych statków tego typu. Projekt jachtu bazuje na pracy żyjącego w XIX w. ukraińskiego matematyka - Gieorgija Woronoja. Jest on twórcą funkcjonującego w matematyce Diagramu Woronoja. Wzór ten, jest zdaniem Kima widoczny w naturze. I to ona właśnie po części wpłynęła na projekt nadbudówki statku. Jej wygląd ma przypominać wzory widoczne na skórze żyrafy czy skrzydłach ważki.

Zobacz także: Arka Noego zacumuje na Tamizie?

Tak wyglądać ma Voranoi nocą

Na górnym pokładzie jachtu znajduje się mini pole golfowe i jacuzzi Na górnym pokładzie jachtu znajduje się mini pole golfowe i jacuzzi fot. yachtndesign.com

Natura

Kim twierdzi, że Voronoi będzie idealnym nabytkiem dla osoby, która chce poczuć bliskość, harmonię z naturą. Projektant zaznacza, że wzór widoczny na nadbudówce jednostki ma zabawny, organiczny i niepowtarzalny charakter. Do natury przybliżają potencjalnych użytkowników jachtu także jego części rekreacyjne znajdujące się na górnym pokładzie. Prosto z jacuzzi można (oczywiście popijając szampana) podziwiać okolicę.

Voranoi na szkicach poglądowych

Tak wyglądać ma wnętrze jachtu Tak wyglądać ma wnętrze jachtu fot. yachtndesign.com

Rozmiar

Rozmiar podobno nie ma znaczenia, ale jak było już widać na jednej z pierwszych grafik, Voronoi jest naprawdę duży. Po pokładzie 125. metrowej jednostki można śmiało jeździć chociażby na Segwayu. W sumie jacht ma jednak aż pięć pokładów. Liczba ta powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów, o czym przekonamy się już za chwilę.

Jadalnia i pokład z pokojami dla gości

Najszybsze pociągi świata>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Zadbano także o wygodę kapitana statku Zadbano także o wygodę kapitana statku fot. yachtndesign.com

Wnętrze

Odbiorca jachtu ugości swych bliskich, przyjaciół w eleganckich kabinach utrzymanych w chłodnej, surowej stylistyce. Będą oni mogli wypocząć w olbrzymim - jak na jacht - salonie rekreacyjnym wyposażonym w bar i miejsce dla muzyka grającego na fortepianie. Czeka na nich także taras widokowy ozdobiony elementem, który Kim nazwał wieżą. Jadalnia to natomiast przeszklone pomieszczenie, z którego można obserwować mijane plaże. Nawet mostek kapitański wyglądu tu okazale.

Tak prezentuje się taras widokowy umieszczony na szczycie statku

Na pokładzie jachtu znajdziemy także niewielki ogród Na pokładzie jachtu znajdziemy także niewielki ogród fot. yachtndesign.com

Ogród i basen

Jacuzzi i mini pole golfowe znajdujące się na górnym pokładzie jachtu, to wciąż za mało? Dla osób, które tak twierdzą projektant przygotował ogród, w którym nie tylko możemy odpocząć leżąc na trawie czy pod drzewem, ale i wyjrzeć na wodę przez boczną ścianę statku. Znudzeni zielenią, mogą natomiast udać się na basen. I tu znajdzie się coś dla fanów luksusu. Marmurowe podłogi i niewielkie kolumny nie muszą podobać się wszystkim, ale mówią "mam naprawdę dużo pieniędzy do wydania". Osoby kupujące takie jachty prawie na pewno chcą coś takiego przekazać otoczeniu.

Basen na morzu? Czemu nie...

Goście mogą także skorzystać z basenu

Voranoi posiada nawet oryginalne szalupy ratunkowe Voranoi posiada nawet oryginalne szalupy ratunkowe fot. yachtndesign.com

Kto chętny?

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Voronoi jest wyposażony w nietypową łódź ratunkową oraz lądowisko dla helikopterów. W razie potrzeby można się zatem szybko ewakuować z jego pokładu. Tylko kto by chciał uciekać z takiego statku?

Projektant jachtu, pytany jest o możliwość jego zbudowania i sprzedania, pozostaje optymistą - wierzy w to, że znajdzie się klient chcący pływać taką jednostką. Kim prędko jednak dodaje, że jego kolejne projekty będą bardziej komercyjne, a mniej futurystyczne.

Volkswagen Aqua - poduszkowiec dla Chin>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: