Masz tablet i chcesz, żeby lepiej brzmiał? Dokup głośniki Logitech Tablet Speaker

Z reguły tablet służy jako nieco ograniczone, ale mobilne urządzenie do konsumowania treści - zasobów Internetu, filmów i muzyki. Zwykle jednak nie jest wyposażony w zbyt dobre nagłośnienie lub w ogóle nie posiada głośnika. Logitech twierdzi jednak, że odkrył lekarstwo na tę chorobę.

Dzięki podobnemu jak kropla wody do modelu Z305 głośnikowi Logitech Tablet Speaker użytkownicy szczuplutkich wielofunkcyjnych wyświetlaczy będą mogli cieszyć się "doskonałą jakością dźwięku" , jak stwierdził Krzysztof Machnicki, manager PR i marketingu Logitech Poland. Dodał także że:

(...) jest to ogromny plus, gdy chcesz podzielić się swoimi ulubionymi piosenkami z przyjaciółmi. Nowy produkt sprawi, że słuchanie muzyki, granie w gry czy oglądnie filmów na tablecie będzie bogatsze i przyjemniejsze niż do tej pory (...)

Aż dziw, że aby osiągnąć wspomnianą "doskonałą jakość dźwięku" wystarczy połączyć kolumienkę przez port audio 3,5mm.

Dodatkowo, głośnik wyposażony został w podgumowany klips, umożliwiający zaczepienie na tablecie oraz wbudowaną baterię, pozwalającą na 8 godzin działania bez konieczności ładowania. To zaś, w razie potrzeby, odbywa się za pomocą gniazda USB. Nie ma więc problemu z dodatkowymi kablami lub wymianą baterii.

Głośnik do tabletów ma wejść na polski rynek już we wrześniu w cenie sugerowanej na poziomie około 160 złotych .

Pytanie tylko, kto kupuje niewielki tablet, aby zrezygnować z jego podstawowej cechy - mobilności - i dołączając kolejne komponenty-cegiełki ostatecznie zrobić z niego laptop o obniżonej wydajności? Zwłaszcza, że wersja bez zintegrowanego akumulatora (solidny, przeznaczony do laptopów głośnik Z305) waży około 230 gramów.

[AKTUALIZACJA]

Przedstawiciel Logitech powiedział nam, że głośnik waży 170 gramów, a więc o dobre 60 gramów mniej niż wersja do laptopa. Mimo wszystko to nadal ponad 20 cm długości belka przypinana do tabletu.

Więcej o: