Polski kantor cybergotówki wykupiony

Jeden z największych kantorów handlujących cybergotówką Bitcoin ogłosił przejęcie polskiego Bitomatu. Ten ruch ma na celu wzmocnienie kursu wirtualnej waluty, awaria Bitomatu spowodowała spadek zaufania do cyber-pieniądza.

Na stronie głównej Bitomatu czytamy takie oświadczenie (fragment, składnia i pisownia oryginalne):

Ostatni tydzien zaburzyl zaufanie spolecznosci Bitcoin jako calosci. Z powodu informacji o upadku MyBitcoin.com z nieujawniona jeszcze iloscia Bitcoinów , oraz krytycznym problemie technicznym, który doprowadzil do utraty z Bitomat.pl (trzeciego pod wzgledem wielkosci kantoru) 17.000 BTC, pierwszy raz od maja cena Bitcoinów spadla do wielkosci jednocyfrowej (wyrazonej w USD).

Mt. Gox (Tibanne Co. Ltd.) wierzy, ze Bitcoin i spolecznosc beda wzrastac i dojrzale przejda obok tych niezwykle nieszczesliwych zdarzen, tak jak Mt.Gox przetrwal czerwcowe zdarzenie spowodowane przez hackerów i nadal prosperuje. Mt.Gox wierzy, ze rynek Bitcoinów odbuduje sie z obecnego spadku ceny gdy tylko, przy wspólpracy zwiazanych z Bitcoinami firm, odbudowane zostanie zaufanie.

Mt.Gox jest o tym gleboko przekonany, dlatego mamy zamiar poprzec nasze slowa naszymi Bitcoinami.

Przejęcie nastąpiło po awarii Bitomatu spowodowanej błędem w zarządzaniu serwerem utrzymującym usługę. Zawartość serwera uległa zniszczeniu, a wraz z nią 17 tysięcy bit-monet wartych po ówczesnym kursie około 600 tysięcy złotych.

Ze względu na sposób funkcjonowania cyberwaluty, utraconych bit-monet nie da się odzyskać, ale jak można wnioskować z powyższego oświadczenia, przyszli właściciele Bitomatu chcą pokryć straty klientów z własnych środków.

Więcej o: