Batterygate wkrótce zażegnane? Użytkownicy testują łatkę iOS 5

Wielkimi krokami zbliża się premiera aktualizacji iOS 5, która powinna zakończyć problemy z drastycznie skróconą żywotnością baterii w urządzeniach Apple'a po wgraniu nowego OS-a. Firma z Cupertino zaprosiła grupę użytkowników do zamkniętych testów bety iOS 5.0.1.

Uczestnicy testów zostali wyselekcjonowani na podstawie zgłoszeń, które dotarły do AppleCare, a betę łatki otrzymają za pośrednictwem AppleSeed. Oprócz wyeliminowania problemu z żywotnością baterii, iOS 5.0.1 ma także wnieść usprawnienia do usługi Siri.

Testerzy muszą wykazać się pewną dozą odwagi, gdyż nie będą mogli powrócić do uprzednio zainstalowanej wersji iOS-a. Nie będzie za to problemów z późniejszą aktualizacją oprogramowania, gdy łatka zostanie wprowadzona oficjalnie.

Ponadto, według serwisu 9to5mac.com, w specjalnej notce Apple poinstruował sklepy jak mają reagować na zgłoszenia dotyczące problemów z baterią w iOS 5. Zapomnijcie o wymianie urządzenia na nowe. Klientów należy informować, że Apple znalazł kilka błędów w iOS 5 i pracuje nad ich rozwiązaniem, co zajmie do kilku tygodni.

Problemy z żywotnością baterii po aktualizacji do iOS 5 wyszły na jaw w październiku, a początkiem listopada Apple oficjalnie potwierdził, że taki problem zaistniał. Pocieszającym jest pewnie fakt, że gigant z Cupertino dość szybko zabrał się za jego rozwiązanie.

[Za: BGR ]

Więcej o: