Smartfon od Amazonu?

Tablet Amazonu - Kindle Fire - cieszy się ogromną popularnością. Niespecjalnie dziwi więc fakt, że analitycy rynku spodziewają się zobaczyć w przyszłym roku kolejne urządzenie marki Amazon. Tym razem ma być to smartfon.

Analitycy uważają, że w czwartym kwartale przyszłego roku na rynku pojawi się smartfon marki Amazon . Wniosek taki wyciągają na podstawie bardzo dobrej sprzedaży tabletu Kindle Fire , który niedawno zadebiutował na rynku. Popularności urządzenia nie ma się co dziwić - kosztujący 200 dolarów tablet z pełnym wsparciem chmury Amazonu to bardzo dobra oferta dla klientów.

Przewiduje się, że wyprodukowanie smartfona kosztować będzie ok. 150-170 dolarów i że Amazon może go sprzedawać w przybliżonej cenie. Co także jest niewykluczone, ponieważ koszty produkcji tabletu Kindle Fire są wyższe, niż jego cena końcowa .

Koncepcja taka ma sens - Amazon traktuje swój tablet ( a może tak będzie traktować smartfon) jako kanał dystrybucji swoich treści. Nie musi zarabiać na kanale; chce zarabiać na sklepie internetowym.

Więcej o: