Szaleństwa Apple Polska na Facebooku

Osoba prowadząca profil nazwany Apple Polska na Facebooku postanowiła ostro zareagować na nową reklamę Samsunga. Na tyle ostro, że doprowadziło to do wojny w komentarzach, chwilowego zawieszenia profilu i oficjalnych przeprosin. Szkopuł w tym, że profilu wcale nie prowadzi oddział Apple w Polsce.

Widzieliście już reklamę Samsunga, która podśmiewa się z Apple ? To jeden z najnowszych hitów Internetu - w ciągu zaledwie dwóch dni obejrzało ją prawie 1,5 miliona osób.

Naszym zdaniem reklama jest dość zabawna. Nie wszyscy jednak koniecznie muszą cechować się poczuciem humoru. Tego ostatniego zabrakło w przypadku przedstawicieli facebookowego fanpage'a Apple Polska.

Apple Polska na FacebookuApple Polska na Facebooku Fot. Facebook

Jak widać, Apple Polska chyba nie przepada za Samsungiem. A tym bardziej za jego nową reklamą. Pod wpisem wybuchła gorąca dyskusja. Na tyle gorąca, że Apple Polska postanowił doprowadzić ją do pionu i powycinać wszystkie wpisy, które nie były zgodne z ideologią fanpage'a . Decyzja ta oczywiście jedynie dolała oliwy do ognia.

Post który pojawił się na tablicy był wyjątkowo nieelegancki i stawiał autorów w bardzo niekorzystnym świetle. To, że osoba odpowiedzialna za profil Apple Polska przeprasza za post i informuje o wyciągniętych konsekwencjach wobec osób odpowiedzialnych za incydent to najbardziej korzystne rozwiązanie i najlepsze wyjście. Nic innego w tak trudnej sytuacji nie mogą zrobić. Pozostaje tylko wierzyć,że podobne sytuacje nigdy nie wydarzyły by się na oficjalnym profilu Apple

komentuje Zuzanna Szarek, specjalistka ds. social media w portalu Gazeta.pl.

Jak widać, administrator Apple Polska ma dość radykalne poglądy. Wystarczy przejrzeć poprzednie wpisy by przekonać się, że ostrze krytyki dotknęło nie tylko Samsunga, lecz także Microsoft. A przynajmniej można było - wpisy zostały już skasowane. Zastanowiło nas, czy profil Apple Polska to oficjalny fanpage oddziału Apple w naszym kraju.

Skontaktowaliśmy się z osobami reprezentującymi polski oddział Apple który zaprzeczyli, jakoby było to oficjalny przedstawiciel firmy na Facebooku. Po naszej interwencji profil został na chwilę zawieszony . Gdy już powrócił, wszystkie niewygodne wpisy były już skasowane, a na fanów czekały przeprosiny i zapewnienie, że buńczuczna osoba, która do tej pory prowadziła profil została usunięta ze stanowiska.

Apple Polska na FacebookuApple Polska na Facebooku Fot. Facebook

Wszystko pięknie. Tylko skoro "Apple Polska" nie reprezentuje oddziału Apple w Polsce, to kto odpowiada za ten profil? Przed usunięciem profilu na zdjęciu profilowym znajdowało się logo iSpota, oficjalnego sprzedawcy sprzętów Apple w Polsce. Po przywróceniu - śladu po iSpocie nie zostało. Skontaktowaliśmy się z firmą SAD, właścicielem sklepu iSpot. Przedstawiciele firmy kategorycznie odcięli się od profilu . Podobnie rzecz się ma z drugim sprzedawcą urządzeń firmy z Cupertino - Armago. Przedstawiciele firmy twierdzą, że nie mają z profilem nic wspólnego.

.. .

Wciąż nie wiemy, kto prowadzi profil Apple Polska. Wciąż próbujemy się tego dowiedzieć. Gdy tylko to ustalimy, tekst zostanie zaktualizowany . Obecnie profil Apple Polska ponownie zniknął z Facebooka.

Więcej o: