Idealny prezent pod choinkę? Świat mówi - tylko tablet

Jeśli wy także macie co roku - mniej więcej na miesiąc przed świętami - ten sam problem, a mianowicie, nie wiecie co kupić na prezent, świat wam podpowiada. Numerem jeden na tegorocznej liście są... ubrania, ale tuż za nimi uplasowały się tablety.

Wbrew "kryzysowi" amerykańscy eksperci oznajmili, że w tym roku na elektroniczny prezent pod choinkę wydamy średnio około 246 dolarów. Także w ankiecie PCmag tablety zajęły czołowe miejsce, z wynikiem 46%, w tym 26% dla samego iPada.

Potencjalni nabywcy podają przeróżne powody. Większość oscyluje jednak wokół wygody korzystania, elegancji samego urządzenia i szerokiego wachlarza zastosowań - nie tylko do konsumpcji treści w Internecie, ale także jako urządzeń do nauki lub, na przykład, wirtualnych kas. Tablety mają być doskonałymi prezentami zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, którzy nie zastanawiają się - jak to działa. Oczekują efektów.

Carolina Milanesi z agencji Gartner stwierdziła, że popularność tabletów wynika z faktu, że użytkownicy przestali traktować je już jako nieosiągalnej nowinki technologicznej. Jednym słowem - spowszechniały. Potencjalni nabywcy wiedzą też, mniej więcej, co mogliby przy ich pomocy zrobić.

Według Gartnera, w czwartym kwartale, czyli także w okresie świątecznym sprzedane zostanie na świecie około 64 miliony tabletów. W tym ponad 70% iPadów. Resztę podzielą między siebie inni producenci. Dwóch największych to oczywiście Amazon z modelem Kindle Fire, oraz Barnes&Noble z Nookiem. Żaden z nich nie jest oficjalnie dostępny w Polsce. Kluczem do sukcesu, według analityka rynku, Roba Enderle jest cena. Zejście poniżej 200 dolarów, przy zachowaniu dobrej jakości wróży wysoką sprzedaż. Reguła ta, oczywiście, nie dotyczy produktów Apple.

Skoro już wiecie co mówią światowe trendy, wystarczy tylko zdecydować się na wysoko-oprocentowany kredyt konsumencki i kupić tablet, który ma przecież wiele zastosowań... na pewno.

Więcej o: