Najważniejsze w 2011 r. na Facebooku

Jak łatwo się domyślić, żadne wydarzenia związane z Polską nie weszły na globalną listę Top 10.

Na Facebooku opublikowano listę dziesięciu najważniejszych, najgłośniejszych tematów kończącego się powoli roku. Sporządzono ją na podstawie "pulsu globalnej społeczności" co w zrozumiałym języku oznacza tematy, o których najczęściej pisali użytkownicy na swoich profilach.

Na tym zresztą nie kończy się lista. Ujawniono również najbardziej popularny mem tego roku,  najczęściej używane akronimy oraz najbardziej popularnych muzyków, aktorów i piosenki.

Dziesięć najgorętszych facebookowych tematów tego roku to:

1. Śmierć Osamy ibn Ladena

2. Zwycięstwo Green Bay Packers w Super Bowl

3. Sprawa sądowa Casey Anthony, kobiety z Florydy oskarżonej o zamordowanie swojej córki

4. Charlie Sheen

5. Śmierć Steve'a Jobsa

6. Ślub Księcia Williama i Kate Middleton

7. Śmierć Amy Winehouse

8. Gra wideo Call of Duty Modern Warfare 3

9. Rozpoczęcie interwencji militarnej w Libii

10. Huragan Irene

Memy i Akronimy

PlankingPlanking fot. Facebook

Prawdopodobnie dużym zaskoczeniem będzie dla internautów najbardziej popularny mem tego roku. Okazał się nim być Planking , który szybko zdobył popularność, by równie prędko ją stracić. Dziś, chyba mało kto już się nim przejmuje.

Najbardziej popularne akronimy tego roku to natomiast "LMS" oraz "TBH". Pierwszy z nich rozwija się do "Like my status" (polub mój status), a drugi do "To be honest" (szczerze mówiąc).

Aktorzy, muzycy, sportowcy

Najbardziej popularni aktorzy i filmy na Facebooku w roku 2011Najbardziej popularni aktorzy i filmy na Facebooku w roku 2011 fot. Facebook

Na tym nie kończy się zestawienie. Możemy dzięki niemu poznać chociażby najbardziej popularnych aktorów, którymi okazali się Megan Fox, Vin Diesel oraz Adam Sandler. "Najgorętsi" muzycy to natomiast Rihanna, Bob Marley oraz Avril Lavinge. Wśród sportowców najczęściej pisano o Leo Messim, Cristiano Ronaldo oraz Johnie Cena.

Całą listę wraz z popularnymi serialami, fikcyjnymi postaciami, klubami sportowymi czy najczęściej słuchanymi piosenkami, znaleźć można oczywiście na Facebooku .

Więcej o: