Evernote Hello - pomaga zawrzeć znajomość (w stylu amerykańskim)

Hello, bezpłatna aplikacja na iPhone'a zaprezentowana właśnie przez Evernote, może okazać się bardzo przydatna w mniej formalnych sytuacjach. Pomaga zapamiętywać dopiero co poznanych ludzi.

Poznajesz kogoś, robisz mu zdjęcie i zapisujesz podstawowe informacje. Możesz też poprosić, by zapoznawana osoba sama zrobiła sobie fotkę i wprowadziła potrzebne dane. Wygląda to jak dodawanie kogoś do listy kontaktów w telefonie -  po co więc specjalna aplikacja?

Czy każda poznana osoba od razu staje się naszym znajomym? Niekoniecznie. Hello to katalog dopiero co spotkanych ludzi, swoista poczekalnia do naszej książki telefonicznej, w której nie ma miejsca dla każdego. Aplikacja nie jest oczywiście idealna na wszystkie okazje, ale może pomóc przełamać lody przy mniej oficjalnych spotkaniach. Trzeba przyznać, że jest po prostu bardzo amerykańska - w USA nie będzie chyba wprawiać w zakłopotanie. Poza tym Hello wydaje się wyśmienita w sytuacjach, kiedy chcemy powiedzieć "zobaczcie, kogo ostatnio poznałem" albo "znasz może tę dziewczynę?"

 

Evernote prezentuje też bliźniaczą aplikację - Food . Ma ona zapamiętać i uwiecznić danie, które wylądowało na naszym talerzu. Przydatne dla smakoszy nowych potraw.

Specjaliści od zapamiętywania wszystkiego znaleźli kolejną niezagospodarowaną jeszcze niszę, w którą próbują wepchnąć kolejny produkt. Czy świat pokocha nowe pomysły? Czy aplikacja przyjmie się w polskich realiach? Czas pokaże.

Więcej o: