Google założy internetowy sklep z tabletami?

Według The Wall Street Journal, amerykański gigant zamierza zająć się bezpośrednią sprzedażą tabletów. W tym celu ma powstać specjalny sklep internetowy Google.

Wall Street Journal nie zdradza swoich źródeł, ale twierdzi, że według nieoficjalnych założeń w ofercie sklepu miałyby się znaleźć działające w oparciu o Androida tablety Samsunga oraz Asusa. Google nie komentuje doniesienia.

Agencja Reuters przypomina że Google ma już doświadczenie w sprzedaży internetowej. W ten sposób, do klientów trafiały jeszcze w 2010 roku telefony Nexus One. Po porażce pierwszego Nexusa Google zamknęło jednak możliwość bezpośredniego zakupu aparatu. Do oferty internetowej natomiast nie wszedł żaden inny, tym samym niejako uśmiercając samą ideę sprzedaży przez sieć.

Zdaje się, że Google jednak nie zamknęło projektu tak do końca. Być może wręcz widząc jak z internetową społecznością radzi sobie Apple postanowiono dać sprzedaży bezpośredniej (choć przez internet) drugą szansę. Eksperci dopuszczają także możliwość, że Google zamierza wprowadzić na rynek tablet pod własną marką. To ostatnie jednak mało prawdopodobne. Zwłaszcza, że nawet nowy Nexus Prime/ Galaxy Nexus ukazał się pod logo Samsunga.

Więcej o: