Windows 8: bez Media Center, bez odtwarzacza DVD

Najnowsza wersja okienek została pozbawiona funkcji Media Center, za którą trzeba dopłacić. Oznacza to również brak natywnego odtwarzacza DVD.

Jeszcze w wersji Consumer Preview funkcja Media Center występowała, niestety Microsoft podał, że ostatecznie z aplikacji owszem będzie można korzystać ale wyłącznie za dopłatą - kupując pakiet Windows 8 Media Center Pack .

Wszyscy, którzy chcieliby się więc przesiąść z siódemki a mają bogatą bibliotekę nagrań, plików wideo, muzyki etc. bez wysupłania dodatkowej opłaty nie będą mogli cieszyć się Media Center.

Oznacza to de facto, że Windows 8 nie będzie miał natywnego odtwarzacza DVD - Media Player nim nie będzie.

Microsoft tłumaczy swe posunięcie następująco:

"Media Center będzie kompleksową platformą audio-wideo dla deweloperów pozwalającą tworzyć zachęcających do korzystania i zróżnicowanych aplikacji".

Twórcy okienek chcą sporo zainwestować w profesjonalne kodeki, doskonale dopasowane do systemu, zwiększające wydajność baterii i aplikacji. Media Center będzie też obsługiwać bezpośrednio pliki YouTube, Netflix, Amazon, MP4 i wiele innych.

Interesuje nas jaka będzie cena medialnego pakietu od Microsoftu. Czy będzie do przyjęcia na polską kieszeń? Przekonamy się po premierze Windows 8, która ma mieć miejsce po wakacjach.

[ za news.cnet.com ]

Więcej o: