Polacy opracowali dla Brytyjczyków aplikację na igrzyska olimpijskie

Szacuje się, że w czasie tegorocznych Igrzysk Olimpijskich przez Londyn mogą przewinąć się nawet cztery miliony osób. To oznacza problemy komunikacyjne.

W zapobieżeniu im ma pomóc aplikacja mobilna opracowana przez polskich ekspertów z międzynarodowej agencji Fortune Cookie. Przygotowano ją na zlecenie National Rail - największego kolejowego przewoźnika w Wielkiej Brytanii.

W jaki sposób tę aplikację będzie można wykorzystać? Za jej pomocą będzie można śledzić ruch pociągów na wszystkich trasach w czasie rzeczywistym. Będzie także alarmować o opóźnieniach i utrudnieniach. Dodatkowo pomoże także w zaplanowaniu trasy w Londynie, przy wykorzystaniu najpopularniejszych środków komunikacji.

Szczególnie ciekawie zapowiada się jednak ta pierwsza funkcjonalność. Tak mówi o niej Szczepan Wącław, dyrektor zarządzający w Fortune Cookie:

Opracowana przez nas aplikacja to zdecydowanie więcej niż tylko zwykły harmonogram, czy spis połączeń. To w pewnym sensie nowa jakość w świadczeniu usług przez przewoźników kolejowych. Użytkownik może na bieżąco analizować opóźnienia pociągów i planowane utrudnienia, co pozwala mu stale optymalizować czas swojej podróży.

Mówiąc na marginesie, coś takiego zdecydowanie przydałoby się także w Polsce. Nie tylko w czasie wielkich imprez, ale, na przykład i zwłaszcza, zimą.

[za informacją prasową]

Więcej o: