Przegląd Androidowych przeglądarek

Nie jesteś zadowolony ze swojej przeglądarki na urządzeniu z Androidem?

W ciągu ostatnie roku przybyło przeglądarek internetowych dostępnych na Androida. Jedną z największych zalet tego systemu jest możliwość zastępowania jednych rozwiązań innymi - każdy przecież ma inne oczekiwania wobec oprogramowania.

Dolphin Browser HD

Jedna z najstarszych przeglądarek, która wciąż nie traci na popularności. Zaprojektowana tak, by wyświetlać na ekranie możliwie najwięcej, dostęp do pasków i menu uzyskujemy poprzez "wyciąganie" ich z boku ekranu, przez co nie zajmują miejsca.

Na Dolphina dostępne jest 50 dodatków, które można zainstalować oddzielnie. Inne ciekawe cechy tej przeglądarki to szybkie wybieranie z zakładek, różne skórki, wsparcie Flasha. Dostępna jest też wersja Mini .

Opera Mobile

Doczekała się już wersji 12. Strona startowa to ładnie ułożone zakładki stworzone z miniaturek stron. Na dole ekranu jest mały pasek narzędziowy, skąd mamy dostęp do ustawień, możemy otworzyć nową stronę lub nawigować między nimi.

Opera jest szybka - umożliwia używanie trybu turbo, który przesyła do nas skompresowane przez serwery Opery obrazy. Przy stronach pełnych zdjęć sprawdza się. Przeglądarka ma też opcję synchronizacji zakładek z innymi urządzeniami, obsługuje Flasha, jest też sklep z aplikacjami. Również dostępna w wersji min i.

Maxthon

Opiera się na kartach, co ułatwia przeglądanie kilku stron jednocześnie. Po otwarciu aplikacji możemy wybrać spośród zakładek lub ulubionych. Do obu kategorii bardzo łatwo dodaje się nowe strony. U dołu ekranu jest pasek, który umożliwia dotarcie do dodatków, podgląd stron ulubionych i możliwość włączenia trybu pełnoekranowego, który najlepiej się sprawdza z tą przeglądarką.

Synchronizacja pomiędzy wersją komputerową i tabletowa działa świetnie. Obecnie dostępne jest jedynie osiem dodatków i wiele zróżnicowanych skórek. Aplikacja ma też dwa tryby działania - dzienny i nocny, wyłączanie obrazów na stronie, zmiana jasności ekranu.

Firefox

Na urządzenia przenośne to już dziesiąta wersja przeglądarki, która właśnie zyskała pełną obsługę Flasha. Ma dość podstawowe opcje - tryb pełnoekranowy, dostęp do zakładek wysuwanych z boku.

Firefox również dobrze sobie radzi z synchronizacją, ma rosnącą ilość dodatków. Ponadto umożliwia zapisywanie plików PDF, stosowanie osobistych ustawień graficznych i współdzielenie plików.

Chrome Beta

Jedna z najnowszych przeglądarek od Google. Dostępna wyłącznie na Androida 4.0 i wersje wyższe. Na tablecie prezentuje się wybornie - a jeśli masz zainstalowanego Chrome na pececie bardzo łatwo przesiadać się między jednym urządzeniem a drugim. Synchronizacja zakładek jest w pełni automatyczna. Chrome nie ma zbyt wielu opcji, jedną z nich jest tryb prywatny, wysyłanie stron z peceta na urządzenie z Androidem. Niestety jeszcze nie wspiera Flasha.

Wszystkie prezentowane powyżej przeglądarki są darmowe. Może warto więc wypróbować wszystkie i przekonać się, która z nich idealnie dopasowuje się do naszych potrzeb.

[ za  androidapps.com ]

Więcej o: