Windows 8 z Acerem - ładny system w ładnych komputerach

Ciekawe ultrabooki i komputery All in One.

Acer zaprezentował swoje nowe - i co warto podkreślić oryginalne - komputery z Windows 8. Maszyny pokazano w trakcie targów Computex organizowanych na Tajwanie. Nowe komputery to dwie stacjonarne maszyny typu All in One oraz dwa ultrabooki.

Acer Aspire 7600UAcer Aspire 7600U fot. Acer

Pierwszym z komputerów All in One jest Acer Aspire 7600U. To komputer wyposażony w 27-calowy wyświetlacz dotykowy Full HD oraz system Dolby Home Theater. Posiada on także cztery porty USB 2.0, czytnik kart SD oraz napęd Blu-ray. Ciekawostką w przypadku tego komputera jest także to, że jego wyświetlacz jest w stanie wykryć i obsłużyć 64 miejsca dotyku na raz. Jego podstawa umożliwia położenia komputera poziomo dzięki czemu z łatwością może go obsługiwać kilku użytkowników jednocześnie.

Acer 5600UAcer 5600U fot. Acer

Drugą z zaprezentowanych maszyn All in One jest Acer Aspire 5600U. Mniejsze rodzeństwo wyżej wymienionego posiada 23-calowy wyświetlacz dotykowy Full HD i obsługuje system Dolby Home Theater Surround Sound. Acer chwali się tym, że maszynę można bez problemu powiesić na ścianie i mówi, że jest to najchudszy komputer tego typu.

Niestety, jak widać, producent nie przedstawił specyfikacji obu maszyn. Nie wiadomo również ile będą kosztowały i kiedy trafią do sklepów.

Acer Aspire S7Acer Aspire S7 fot. Acer

Jeszcze ciekawiej prezentują się natomiast dwa nowe ultrabooki Acera. Modele Aspire S7 dostępne będą w dwóch rozmiarach - z matrycą 13,3-calową oraz 11,6-calową. Ich obudowy wykonano z aluminium, a w ich wnętrzu znaleźć mamy procesor Intel Core i5 lub Intel Core i7 (Ivy Bridge). Niestety, producent nie powiedział nic więcej na temat konfiguracji obu ultrabooków.

Ujawniono natomiast, że obie maszyny mają mieć klapę, którą można rozłożyć na płasko (wychylenie 180 stopni) co sprawia, że stają się bardzo wygodne w obsłudze. W przypadku 13-calowego ultrabooka klapa pokryta jest szkłem. Nie ujawniono czy tak samo jest w przypadku 11-calowej maszyny. Wiadomo natomiast, że obie mają w pełni podświetlone klawiatury i obsługują system nazwany Twin Air. Ma on sprawiać, że nawet przy intensywnym używaniu, komputery nie rozgrzeją się ponad temperaturę pokojową.

Podobnie jak w przypadku komputerów All in One, cena ultrabooków i ich data premiery nie zostały ujawnione.

[za: Slashgear ]

Zobacz także:

Więcej o: