Windows 10 ci się nie spodobał? Wróć do Windows 7! Masz na to...

Jak wrócić do Windows 7? Użytkownicy systemu Windows 10 mogą to zrobić. Uwaga! Czas na powrót jest ograniczony.
Zobacz wideo

Windows 10, najnowszy system operacyjny Microsoft, trafił już do użytkowników . Właściciele Windows 7, 8/8.1 mogą zaktualizować swoje maszyny bez opłat. Użytkownicy Windows XP nie mają wyjścia - za nowe "okienka" muszą zapłacić.

Wielu z naszych Czytelników pytało o to, czy Windows 10 umożliwia "powrót" do starej wersji systemu. Okazało się, że Microsoft stanął na wysokości zadania - przewidział, że nie wszystkim Windows 10 musi się spodobać.

Jak zatem wrócić do Windows 7? Kiedy zrobiliśmy aktualizację systemu do Windows 10 powrót jest w miarę prosty. Należy wybrać przycisk Start, następnie kliknąć ikonkę ustawień i wybrać menu na samym dole - "Aktualizacje i Zabezpieczenia". Tu po lewej stronie zobaczymy napis "Odzyskiwanie". Możemy "odświeżyć" Windows 10 (funkcja ta przyda się po pewnym czasie działania) albo wrócić do Windows. 7. Uwaga, opcja jest możliwa tylko przez miesiąc od aktualizacji do Windows 10.

Fot. Microsoft

Windows 10 na "powrót" do Windows 7 potrzebuje dodatkowych 12 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Jeśli spełnimy te kryteria "przesiadka" na stare "okienka" nie powinna być problemem.

Na pytanie "Czy można wrócić do Windows 7" musimy zatem odpowiedzieć: tak, można. Tylko że my nie bardzo chcemy wracać, Windows 10 zaczyna się nam podobać.

[ via howtogeek.com ]

Więcej o: