Facebook uruchamia transmisje na żywo. Jednym z pierwszych użytkowników będzie Andrzej Duda

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbyło się 6 sierpnia o 10 rano. Ale wieczorem nowy prezydent Polski jako jeden z pierwszych polityków na świecie skorzystał z aplikacji Facebook Mentions, pozwalającej na przesyłanie wideo na żywo. Podobną aplikację zaprezentował niedawno Twitter.

Spotkanie Andrzeja Dudy z użytkownikami Facebooka rozpoczęło się 6 sierpnia o godzinie 19.30. Można je było śledzić na żywo dzięki aplikacji Facebook Mentions, zaprezentowanej niedawno przez Facebooka .

O tym jak działa tego typu oprogramowanie mieliśmy już okazję się przekonać dzięki bardzo podobnej aplikacji. Mowa o  Periscope , którą kilka tygodni temu zaprezentował Twitter.

PeriscopePeriscope Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Jest przeznaczona dla polityków, muzyków, sportowców, celebrytów. Pozwala na nawiązanie bezpośredniej relacji, umożliwia dostęp "za kulisy", pozwala też transmitować różnego rodzaju wydarzenia czy spotkania z pominięciem tradycyjnych mediów. Facebook Mentions , w przeciwieństwie do Periscope, nie jest "dla każdego".

Facebook Mentions pozwala również na publikowanie treści w trzech serwisach: na Facebooku, Instagramie i... Twitterze. Pozwala na zapoznawanie się z komentarzami i opiniami - to dobre narzędzie dla sław, które chcą mieć "pod kontrolą" to, jak reaguje internet.

Wideo coraz waźniejsze

Użytkownikom serwisów społecznościowych nie wystarczają już zdjęcia. Chcą treści wideo. Streaming "na żywo" jest kolejnym krokiem w rozwoju Facebooka i kolejnym etapem jego wojny z YouTube . W przyszłości możemy spodziewać się wzrostu znaczenia treści wideo. Tendencja wydaje się nie do zatrzymania.

Więcej o: