iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 6C? Czego spodziewać się po środowej konferencji Apple?

Już w tę środę w USA odbędzie się konferencja, na której Apple zaprezentuje swoje nowe produkty i usługi. W branżowych mediach huczy od plotek. Apple miałby zaprezentować m.in. nowe iPhone'y: iPhone 6S, iPhone 6S Plus, Phone 6C. Wyświetlacz nas zaszokuje?

Podsumowanie przewidywań i przecieków. Nie podejmujemy się ocenić, które z nich mają szansę się potwierdzić.

iPhone 6S i iPhone 6S Plus zadebiutują podczas jutrzejszej konferencji

iPhone 6S będzie miał ekran o zwiększonej rozdzielczości - 2000x1125 pikseli (448 ppi przy przekątnej 4,7 cala)

iPhone 6S Plus również będzie miał ekran o zwiększonej rozdzielczości - 2208x1242 piksele (460 ppi przy ekranie o przekątnej 5,5 cala)

iPhone 6S i iPhone 6S Plus będą miały ulepszony aparat (12 lub 13 megapikseli)

iPhone 6S i iPhone 6S Plus będą wyposażone w lepszy przedni aparat (5 Mpix) z lampą Flash)

iPhone 6S i iPhone 6S Plus będą wyposażone w nowy układ A9

iPhone 6S i iPhone 6S Plus będą miały ekran z funkcją Force Touch - będzie reagować na siłę nacisku

iPhone 6S ma kosztować (odpowiednio 16GB/64GB/128GB) 699/799/899 euro.

iPhone 6S Plus będzie dostępny w wersjach 16GB/64GB/128GB w cenach: 799/899/999 euro.

iPhone 6S i iPhone 6S Plus mają mieć znacznie zwiększoną wytrzymałość mechaniczną (będzie je trudniej wygiąć)

iPhone 6C również może zadebiutować już jutro

iPad Pro będzie tabletem o "bardzo mocnej specyfikacji"

Apple TV będzie zintegrowane z Siri

Środowa konferencja Apple jest, jak zwykle, owiana aurą tajemniczości. Oficjalnie wiemy tylko tyle, że Apple chce pokazać produkt lub usługę związaną z wirtualną asystentką Siri, gdyż to sugeruje hasło konferencji. Medialne przecieki i analizy pozwalają sądzić, że potencjalnych premier jest całkiem sporo.

Nowe iPhone'y?

Zarówno dla klientów jak i dla Apple przełomem były zaprezentowane w zeszłym roku iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Zmieniła się stylistyka, pojawił się pierwszy iPhone z naprawdę dużym ekranem. Dlatego nie spodziewamy się, by Apple zaprezentował iPhone'y radykalnie zmienione lub przeprojektowane. W smartfonach Apple ma jednak znaleźć się kilka ciekawych innowacji.

iPhone 6S, iPhone 6S Plus?

Nie jest też jasne jak będą nazywać się nowe iPhone'y. W sieci najczęściej pojawiają się nazwy iPhone 6S i iPhone 6S Plus,  w doniesieniach pojawia się też iPhone 6C. Tylko w kilku doniesieniach pada nazwa "iPhone 7".

Innowacyjny ekran reagujący na siłę nacisku

Część komentatorów sądzi, że największą innowacją w smartfonach iPhone 6S i iPhone 6S Plus (o ile tak będą się nazywać) będzie wyświetlacz z technologią Force Touch. Znamy ją z najnowszej generacji MacBooka. Touchpad w komputerze Apple ma dodatkową warstwę rozpoznającą siłę nacisku. Teraz na dotyk w dynamiczny sposób ma reagować również ekran. Co ciekawe podobne rozwiązanie opatentował już Microsoft, a zaprezentował... Huawei w modelu Mate S. Działanie Force Touch obrazuje poniższy filmik: im mocniej użytkownik naciska ekran tym większe powiększenie obrazu otrzymuje. Jeden z najbardziej innowacyjnych gestów, czyli powiększanie obrazu za pomocą rozsunięcia dwóch palców ku przeciwległym narożnikom ekranu, zostanie zastąpiony przez prostszy gest - nacisk. Całkiem możliwe, że Apple wyposaży iPhone 6S i iPhone 6S Plus właśnie w takie ekrany. Według niektórych doniesień technologia Apple będzie nosić nazwę. "3D Touch Display".

 

Potężniejszy procesor

iPhone'a 6S i 6S Plus mają działać w oparciu o nowy układ: A9 (1,8GHz) oraz 2GB pamięci RAM. Nie wiadomo, czy nowy układ okaże się równie przełomowy jeśli chodzi o możliwości przetwarzania grafiki  jak A8.

Ulepszony aparat

Komentatorzy oczekują standardowej aktualizacji procesora, pamięci, akumulatora i aparatu. I właśnie ten element ma być ponoć zmodyfikowany w najbardziej znaczący sposób. iPhone 6S i iPhone 6S Plus mają być wyposażone w aparat o rozdzielczości 12 lub 13 megapikseli. Przedni aparat ma mieć rozdzielczość 5 megapikseli. Do tej pory było 1,2 megapiksela. Dla wielu użytkowników iPhone 6S i iPhone 6S Plus mogą wydać się dzięki takiej zmianie znacznie lepsze.

Zwiększona rozdzielczość ekranu

W zasadzie żadne doniesienia nie mówią o tym, by iPhone 6S i iPhone 6S Plus miały mieć powiększone ekrany względem obecnych modeli. Ma za to zmienić się rozdzielczość ekranu. Według BGR w iPhonie 6S będzie wynosić 2000x1125 pikseli (448 ppi przy przekątnej 4,7 cala). iPhone 6S Plus miałby być wyposażony w ekran o rozdzielczości 2208x1242 piksele (460 ppi przy ekranie o przekątnej 5,5 cala).

Zwiększona wytrzymałość

W odpowiedzi na sygnały o możliwości łatwego zniszczenia iPhone'a 6 Plus Apple miał ponoć zmienić materiały, z których wykonana jest obudowa. iPhone 6S i iPhone 6S Plus miałyby dzięki temu być znacznie bardziej odporne na zginanie.

iPhone 6C?

iPhone 6S czy iPhone 5C? Co zaprezentuje Apple?iPhone 6S czy iPhone 5C? Co zaprezentuje Apple? Fot. za Mashable

Fot. za Mashable

Trudno ocenić, czy Apple powróci do koncepcji oferowania "tańszego iPhone'a". Część portali twierdzi , opierając się na przeciekach, że na rynek trafi iPhone 6C. Miałby być tańszy, niż bardziej prestiżowe modele iPhone 6S i iPhone 6S Plus. Trudno ocenić, czy Apple zaprezentuje iPhone 6C - jego poprzednik, czyli iPhone 5C był tylko nieznacznie tańszy od "zwykłego iPhone'a", stosunek ceny do jakości parametrów nie był więc zbyt korzystny.

Pięć iPhone'ów w sprzedaży

Według portalu Mashable Apple zaprezentuje trzy nowe modele. Tym samym w sprzedaży miałyby być dostępne nowe iPhone'y: iPhone 6S i iPhone 6S Plus oraz tańszy model, który miałby nazywać się iPhone 6C. Ponadto modele iPhone 6 i iPhone 6 Plus nadal miałyby być dostępne w sprzedaży.

Ceny

TrustedReview dotarł do prawdopodobnych cen nowych iPhone'ów. Mają one kształtować się następująco:

iPhone 6S ma kosztować odpowiednio: 16GB/64GB/128GB - 699/799/899 euro.

iPhone 6S Plus będzie dostępny w wersjach 16GB/64GB/128GB w cenie 799/899/999 euro.

iPad Pro z potężną specyfikacją

Apple zaprezentuje iPada Pro?Apple zaprezentuje iPada Pro? Fot. Martin Hajek

Fot. Martin Hajek

O tym produkcie słyszymy od kilku miesięcy. Apple miałby zaprezentować nowy tablet o nazwie iPad Pro - miałby mieć ekran o przekątnej 12,9 cala i być przeznaczony dla profesjonalistów. Ma mieć supermocną specyfikację, obsługiwać rysiki.

Apple TV słuchający poleceń głosowych

Apple TV  Cena: 480 złApple TV Cena: 480 zł fot. Apple

fot. Apple

Równie oczekiwanym produktem jest Apple TV. Ma być nie tylko nowym urządzeniem, ale nową formą usługi, która pozwoli użytkownikom tworzyć własne kanały telewizyjne. Prace nad taką formą Apple TV trwają w zasadzie już kilka lat, dlatego przy okazji każdej konferencji Apple komentatorzy oczekują efektów tych starań.

Wydaje się, że Apple TV mogłoby być sprzętowo zbliżone do możliwości iPhone'a. W tym momencie dochodzimy do hasła konferencji, która może okazać się kluczem do "sekretu Apple". Wielu komentatorów twierdzi, że tym razem sednem konferencji Apple będzie przełomowy Apple TV - sterowany głosem, zintegrowany z Siri i iPhonem. W tym aspekcie Siri miałaby być nieco jak Cortana - analizować, kojarzyć, wyszukiwać.

Wszystkich zainteresowanych premierami Apple zapraszamy na naszą relację z konferencji. Zaczynamy w środę o 18.00

O tych, którzy tworzyli sukces Apple'a, przeczytaj w książkach >>

Więcej o: