Airbus stworzy samolot-UFO? Niesamowity projekt

Airbus złożył wniosek patentowy opisujący nowy rodzaj samolotu. Wygląda bardziej jak statek kosmiczny. I strasznie dziwnie się w nim siedzi.

Samoloty przyszłości mogą wyglądać zupełnie inaczej, niż te, które znamy dzisiaj. Tak przynajmniej wynika z wniosku patentowego złożonego przez Airbusa . To kolejny niesamowity projekt firmy. Europejski gigant branży lotniczej chce samolotu, który zapewni o wiele większy komfort podróżnym, a jednocześnie będzie bardziej odporny na naprężenia pojawiające się w trakcie lotu, które najbardziej oddziałują na tył i przód samolotu.

Czy to UFO?

Na pierwszy rzut oka samolot zaprezentowany we wniosku Airbusa wygląda jak statek kosmiczny. Kadłub samolotu przypomina gigantyczny pączek ze skrzydłami. Pasażerowie mieliby zostać w nim rozmieszczeni po okręgu. Według Airbusa utrzymanie klasycznego, cylindrycznego kształtu samolotu uniemożliwiłoby znaczące zwiększenie liczby pasażerów.

W dokumentach patentowych widzimy też ilustrację przedstawiającą siedzenia pasażerów umieszczone "piętrowo" - jedno nad drugim.

Fot. Airbus

Jak wyjaśnia Russia Today , powołując się na rzecznika Airbusa, samolot zaprezentowany we wniosku patentowym długo jeszcze nie wejdzie do produkcji ale "być może któregoś dnia właśnie takie projekt stanie się rzeczywistością".

Nie wszyscy są jednak takiego samego zdania. Przedstawiciel instytutu Lexington, co istotne finansowanego przez Boeinga, stwierdził, że "coś takiego nigdy nie wzbije się w powietrze". Innowacyjne pomysły często spotykają się z taką reakcją. Czy jednak faktycznie mamy szanse podróżować tak dziwacznym samolotem? Chcielibyśmy, aby była to prawda. Wygląda kosmicznie!

Zobacz wideo
Więcej o: