Szukasz informacji o aktorze, serialu, piosenkarce? Sięgnij po smartfon, Google ulepszył sposób wyszukiwania

Wkrótce na smartfonach z Androidem wyszukiwanie informacji o ulubionych piosenkarzach czy aktorach będzie jeszcze łatwiejsze. Google zmodyfikował usługę "Knowledge Graph". Jak na tym skorzystamy?

Kiedy wyszukujemy informacji o wybranym celebrycie Google podsuwa nam najważniejsze informacje. Możemy szybko odnaleźć notkę biograficzną, listę albumów, utworów, teledysków, filmów, linki do Wikipedii. Jest to możliwe dzięki usłudze "Knowledge Graph" ("Graf Wiedzy) zaprezentowanej dwa lata temu .

Nowa wersja narzędzia kumuluje wszystkie informacje w nowej formie. Bardziej zwarta forma graficzna i jednoznaczne menu ułatwiają wyszukiwanie. Zamiast przewijać ekran w dół możemy po prostu przeskoczyć pomiędzy polami "Informacja", "Albumy", "Piosenki". Nieco poniżej znajdziemy przyciski, które skierują nas na YouTube lub do serwisów takich jak Spotify czy Google Music.

Nowością, której w dotychczasowej wersji Knowledge Graph nie było jest też dodanie informacji o koncertach i wydarzeniach, w których wyszukiwana przez nas osoba będzie brać udział.

Nowy Knowledge GraphNowy Knowledge Graph Fotomontaż R. Kędzierski

Fotomontaż R. Kędzierski

Aktorzy, programy telewizyjne, seriale

Knowledge Graph w taki sam sposób pozwala wyszukiwać informacje o programach telewizyjnych czy aktorach. I w tym wypadku ulepszenie polega na podsuwaniu bardziej konkretnych informacji. Zamiast wchodzić na serwis taki jak Filmweb, by sprawdzać w jakich filmach pojawił się wyszukiwany przez nas aktor, wystarczy kliknąć odpowiedni link.

Usługa Google pozwala też korzystać z sytemu rekomendacji: skoro lubisz konkretnego aktora lub konkretny film Google sprawdzi, co wyświetlają kina w twojej okolicy. W pewnej część rekomendacje Google będą też oparte na tym, jakich informacji wyszukiwali inni użytkownicy.

embed

Aktualizacja Knowledge Graph ma sprawić, że smartfon jest doskonalszym asystentem. Dla użytkownika to dobre rozwiązanie, bo ma wszystkie informacje w jednym miejscu. Jest ich więcej, są dokładniejsze i łatwiej się w nich zorientować. Dla Google usługa też jest ważna, bo korzystający z Knowledge Graph nie korzystają z usług konkurencji i przechodzą na strony wskazane przez Google.

Po nitce do kłębka, czyli jakie sekrety może zdradzić o tobie internet

Fotomontaż R. Kędzierski

Za Tech Crunch

Warto przeczytać: "Czy jesteś wystarczający bystry, żeby pracować w Google?" >>

Więcej o: