CeBIT: dzień 1 - zapowiedzi

Targi rozpoczęte. W rozwinięciu znajdziecie tematy dzisiejszych wykładów i garść zapowiedzi.

10:00 - 10:30

Dr. Werner Vogels z Amazon.com, "Successful Strategies in the Cloud: Perspectives from Amazon Web Services", czyli rzecz o krótko- i długoterminowych strategiach  czerpania korzyści z cloud computing.

10:30 - 11:00

Andy Mulholland z Capgemini, "Changing Focus for Business and IT" o przenoszeniu środka ciężkości z danych i sprzętu na zasoby ludzkie, komunikację i współpracę.

11:30 - 12:00

Australijska senator Kate Lundy, "Gov 2.0: Building a Strong Foundation for Open Democracy" o nowoczesnej komunikacji elektronicznej w służbie partycypacji obywatelskiej i otwartej demokracji.

12:30 - 13:00

Nelson Mattos z Google, "Evolution of the Web: Open, Social, Mobile and Transparent", czyli współczesny internet oparty na otwartych technologiach i wolnym dostępie do informacji.

Na czwartkowy wieczór zapowiedziano również dwa biegi charytatywne rozgrywane na terenie targów (co od 2008 roku jest już zwyczajem) - jeden otwarty, drugi dla drużyn wystawców. Przeprowadzone zostaną na 3,5-kilometrowej pętli i każdy uczestnik sam zdecyduje ile okrążeń pokona (maksimum 6, czyli dystans półmaratonu). O  pomiar czasu zadbają - jak na CeBIT przystało - indywidualne czipy.

Pawilon 22 otworzył swe podwoje i ruszył "CeBIT Sounds!", czyli dyskusje, prelekcje i warsztaty przeplatane koncertami i imprezami - miejsce, gdzie w ferstiwalowej atmosferze toczyć się będą poważne dyskusje o muzyce, dystrybucji w sieci, radiu i branżowych konfliktach interesów.

W ciągu dnia spodziewajcie się sprawozdań z poszczególnych wydarzeń, zaś wieczorem podsumowania.

Więcej o: