iPad "złamany" w dniu premiery?

George Hotz - haker, który jako pierwszy złamał zabezpieczenie iPhone'a firmy Apple - twierdzi, że jest w stanie zrobić to samo również z trafiającym lada chwila do sklepów iPadem.

Hotz ma już gotowe oprogramowanie do odblokowywania urządzeń pracujących pod kontrolą iPhone OS - aplikacja na pewno działa we wszystkich wersjach iPhone'a i jego zdaniem najprawdopodobniej zadziała bez większych problemów również w iPadzie. Jeśli tak faktycznie będzie, to użytkownicy będą mogli skorzystać z łatwej metody zdejmowania zabezpieczeń (to tzw. jailbreak) z najnowszego produktu Apple - dzięki temu można będzie w nim instalować aplikacje spoza App Store oraz np. zdjąć blokadę karty SIM (w modelach z 3G). Nie wiadomo jednak, czy i kiedy owa aplikacja zostanie udostępniona publicznie.

Najnowsza metoda Hotza jest w pełni oparta na oprogramowaniu - użytkownik nie musi dokonywać żadnych modyfikacji sprzętowych. Wystarczy uruchomić odpowiednią aplikację i po chwili telefon jest odblokowany . Haker przygotował nawet materiał wideo prezentujący jego rozwiązanie w akcji.

Warto dodać, że zapowiedzi George'a Hotza co do możliwości "łamania" zabezpieczeń iPadów są całkiem prawdopodobne - bo urządzenie to pracuje pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego co iPhone'y i iPad Touch (dzięki temu na iPadzie będą działały aplikacje napisane z myślą o smartonie i odtwarzaczu Apple'a).

Więcej informacji można znaleźć w blogu Hotza .

Więcej o: