iPad - pierwsze recenzje

Dzisiaj rusza sprzedaż iPada w USA, a w Sieci pojawiają się pierwsze recenzje tabletu Apple. Ich autorzy mieli okazję testować urządzenie przez dłuższy czas, a poniżej ich wybrane uwagi.    

1. Wall Street Journal - iPad może zastąpić laptopa. Prawie

Widać, że Walter Mossberg z WSJ , od lat zajmujący się w gazecie tematami technologicznymi, jest pod wrażeniem iPada.

Sądzę, że to piękne urządzenie z ekranem dotykowym ma potencjał by całkowicie zmienić podejście do mobilnych komputerów i rzucić wyzwanie dominacji laptopów.

Mossberg dodaje, że funkcje czytania książek elektronicznych tablet spełnia lepiej , niż stworzony z myślą o tym Kindle Amazona.

Ale ponieważ iPad to nowy rodzaj komputera, musisz się sam przekonać, czy jest on stworzony dla ciebie, czy też - dajmy na to - netbook sprawdzi się lepiej. (...) Ostatecznie uważam, że mimo pewnych braków, iPad faktycznie może zastąpić laptopa jeśli chodzi o komunikację, przeglądanie stron internetowych, a nawet w ograniczonym zakresie działalność twórczą. Ale to wszystko zależy od tego, do czego wykorzystujesz komputer.

2. New York Times - recenzja dla geeków i nie-geeków

NYT podszedł do zagadnienia najbardziej kompleksowo i wykazując się największym zrozumieniem braku zgodności opinii co do iPada. Przedstawia więc recenzję przeznaczoną dla osób z zapleczem i zamiłowaniem technologicznym i "innych", wskazując na to, że sceptycy to przeważnie "geeki", a zwolennicy to "normalni ludzie".

Recenzja dla geeków:

Apple przynajmniej wyposażył iPada w naprawdę szybki procesor. Strony szybko się otwierają, przewijają, ładują. Surfowanie po Sieci jest o niebo lepsze niż na malutkim iPhone'ie. (...) iPad jednak nie obsługuje Flasha (...) a tym samym tysiące stron internetowych wyświetlają duże białe miejsca, w których powinny znajdować się animacje i wideo.

Recenzja dla wszystkich:

iPad jest bardzo szybki, lekki, ekran z multitouch jasny i łatwo reagujący na dotyk, aplikacje łatwe w użyciu, naprawdę kwalifikuje się jako nowa kategoria gadżetów. Niektórzy sugerowali, że może się sprawdzić jako komputer dla "technofobów" - osób starszych i dzieci - to absolutna racja.

3. USA Today - mamy zwycięzcę

USA Today prezentuje jedną z bardziej entuzjastycznych recenzji. Przedstawia iPada jako realne zagrożenie dla czytnika Kindle oraz konsol Nintendo i Sony.Edward Baig, autor recenzji, wskazuje zagrożenie nawet dla netbooków , które będą musiały albo się dostosować, albo odejść w niepamięć.

Bardzo prawdopodobne jest, że iPad przykuje masową uwagę do urządzeń typu tablet w taki sposób, o którym wizjoner tabletów i współzałożyciel Microsoftu Bill Gates mógł jedynie pomarzyć.

4. Magazyn Time - iPad to całkowicie nowe doświadczenie

Magazyn Time podkreśla, że mimo iż iPad jest przecież komputerem, to stosunek jaki wywołuje w osobie trzymającej go w rękach różni się od relacji człowiek - maszyna .

Na iPadzie można wykonywać różne zadania - przeglądać kalendarz, e-mail, strony internetowe, wykonywać czynności biurowe, ma możliwości audio, wideo i gier, jakich spodziewamy się po tego typu urządzeniu - ale mimo to kiedy w końcu dostałem własnego, odkryłem, że nie traktuję go jako "narzędzia"; doświadczenie porównywalne jest raczej z relacją z innym człowiekiem lub ze zwierzęciem.

5. Wired - dzięki iPadowi komputer stanie się "normalnością"

Serwis Wired zaznacza, że w interakcji z iPadem zapomina się o tym, że to urządzenie . Ponieważ składa się praktycznie z samego ekranu, można powiedzieć, że

Nie patrzysz na stronę Wired.com w przeglądarce, po prostu trzymasz Wired.com w dłoniach.

Do tego iPad ma sprowadzić "początek końca komputerów jako technologii ". Ponieważ tablet jest prosty w obsłudze i intuicyjny Wired uważa iż może on sprawić, że nasze postrzeganie komputerów całkowicie się zmieni - z wytworów technologii na zwykły sprzęt codziennego użytku.

wybór red., R.Z.

Więcej o: