Nowe słuchawki TDK

TDK, stanowiąca część koncernu Imation, od jakiegoś czasu znana jest także z produkcji tanich, średniej jakości słuchawek, uwielbianych przez użytkowników ze względu na dwie wspomniane cechy. Obecnie TDK wprowadza do oferty dwa nowe zestawy.

TDK EB900 to małe douszne słuchawki dokanałowe o przeciętnych parametrach, ale wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Koszt w USA wynosi niewiele ponad 30 dolarów. W zamian za to użytkownik otrzymuje uczciwe pasmo przenoszenia rzędu 20-20kHz, 16ohm oporności i 8.5mm wielkości mikro-głośniki.

Producent zaznacza także, że niewielkich rozmiarów głośniczki dają rzeczywiste uczucie dynamicznego dźwięku. Natomiast elementy, tradycyjnie wtykane do uszu uformowane zostały w tym przypadku ze specjalnej pianki Comply, która szczelnie zamyka kanał słuchowy. Ma to odgradzając użytkownika od dźwięków z zewnątrz, wpłynąć jednocześnie na poprawę jakości odtwarzanego audio.

Drugi zestaw to zasilany czterema bateriami AAA TDK WR700 . W jego skład wchodzą słuchawki bezprzewodowe z technologią Kleer loseless , wspierającą przesyłanie dźwięku "bez strat" oraz nadajnik ze złączem jack 3,5mm. Zastosowano w nich prawie 3,5cm średnicy głośniki i transmisję drogą radiową, dzięki czemu, jak zapewnia producent, dźwięk nie jest kompresowany w celu przesłania, jak ma to miejsce w przypadku Bluetooth.

TDK WR700TDK WR700 fot. TDK

Dodatkowo WR700 mają ponoć mechanizm aktywnie operujący kanałami transmisji , aby wykluczyć nakładanie się różnych sygnałów, skutkiem czego mógłby nastąpić spadek jakości dźwięku.

Cena zestawu to około 80 dolarów, a więc również relatywnie niewiele, jak na zestawy bezprzewodowe.

Nie zamierzamy się zachwycać jakością wymienionych produktów, ani jej ganić. Tym bardziej, że sprzęt dopiero co wszedł do oferty i nie mieliśmy jeszcze możliwości sumiennego przetestowania.

Sęk w tym, że promowane w kolorowych czasopismach sprzęty są często poza zasięgiem zwykłego użytkownika. Ima się on wtedy przeróżnych kioskowych para-słuchawek, podczas gdy wystarczy czasem dołożyć drugie tyle (to i tak niewiele) i cieszyć się nie tylko lepszą jakością dźwięku, ale i dłuższa żywotnością urządzenia .

[via Business Wire ]

Łukasz Cichy

Więcej o: