Samsung płaci za kreatywność - konkurs dla twórców aplikacji

Samsung zapowiedział właśnie, że pierwsze telefony z jego autorskim mobilnym systemem operacyjnym - bada - pojawią się na polskim rynku na przełomie maja i czerwca. Ogłosił do tego konkurs dla deweloperów na najlepszą aplikację.

Samsung uruchamia własną mobilną platformę - bada . Koreański producent ma nadzieję, że w sklepie Samsung Apps do końca roku znajdzie się 2 tysiące aplikacji (w języku polskim).

Aby zachęcić programistów do tworzenia własnych rozwiązań i zapełniania sklepu, Samsung ogłosił konkurs. Można zgłaszać się do edycji polskiej lub globalnej. Tzw. badacup rozpoczyna się 30 kwietnia , zgłoszenia w edycji polskiej przyjmowane będą do połowy lipca, w przypadku edycji globalnej koniec rejestracji nastąpi 1 sierpnia.

Konkurs Samsunga na najlepszą aplikację - edycja globalnaKonkurs Samsunga na najlepszą aplikację - edycja globalna Fot. Samsung

Wyniki polskiego konkursu mają zostać ogłoszone pod koniec sierpnia , a zwycięzców globalnego badacup poznamy w listopadzie. Nagrody pieniężne w konkursie rozkładają się następująco:

Konkurs Samsunga na najlepszą aplikację - edycja polskaKonkurs Samsunga na najlepszą aplikację - edycja polska Fot. Samsung

Zyski mają być dzielone między autora aplikacji a Samsunga (plus operator) w stosunku 70:30 . Proces zatwierdzania narzędzi trwać ma 7 dni roboczych. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie bada Developers .

Więcej o: