Według Panasonika bieżący rok ma być "pierwszym rokiem technologii 3D". Japoński koncern uważa, że 3D będzie wykorzystane nie tylko w branży filmowej, ale także w medycynie, edukacji i sztuce. Osiągnięcie pełnej funkcjonalności Centrum Innowacji 3D planowane jest na 12 lipca.
1. Koordynacja biznesu 3D od produkcji treści do rozwiązań związanych z urządzeniami
2. Zapewnienie zasobów i kompetencji potrzebnych dla produkcji, komunikacji oraz oglądania treści 3D
3. Innowacje dotyczące sprzętu oraz oprogramowania oparte na dotychczasowych doświadczeniach oraz analizach konsumenckich .
1. Panasonic Authoring Center Roppongi - 4 czerwca rozpoczyna działanie japońska placówka, która zajmie się tworzeniem płyt Blu-ray 3D.
2. Panasonic 3D Camera Seminar 2010 - już od czerwca w Tennozu (Tokio); będzie pomagać producentom filmowym w zapoznaniu się z aspektami produkcji materiałów 3D.
Przypomnijmy, że w lutym 2009 roku japoński koncern stworzył centrum Panasonic Hollywood Laboratory Advanced Authoring Center, którego zadaniem jest przygotowywanie oraz nagrywanie filmów 3D z Hollywood na płyty Blu-ray. Panasonic opracował też pierwszą na świecie dwuobiektywową kamerę Full HD 3D, która obniża cenę tworzenia trójwymiarowych treści. Na rynku są już też telewizory 3D oraz odtwarzacze Blu-ray 3D tej firmy.
Panasonic chyba jako pierwszy wielki producent TV postawił na 3D. Ta decyzja może się zwrócić z nawiązką koncernowi i dać technologii plazmowej - która w sklepach raczej przegrywa z LCD - drugie życie.
Mariusz Koryszewski