Panasonic otwiera Centrum Innowacji 3D w Japonii

Panasonic otworzył Centrum Innowacji 3D w japońskiej Osace. Centrum ma przyspieszyć popularyzację technologii 3D.  

"Pierwszy rok technologii 3D"

Według Panasonika bieżący rok ma być "pierwszym rokiem technologii 3D". Japoński koncern uważa, że 3D będzie wykorzystane nie tylko w branży filmowej, ale także w medycynie, edukacji i sztuce. Osiągnięcie pełnej funkcjonalności Centrum Innowacji 3D planowane jest na 12 lipca.

Zadania Centrum Innowacji 3D

1. Koordynacja biznesu 3D od produkcji treści do rozwiązań związanych z urządzeniami

2. Zapewnienie zasobów i kompetencji potrzebnych dla produkcji, komunikacji oraz oglądania treści 3D

3. Innowacje dotyczące sprzętu oraz oprogramowania oparte na dotychczasowych doświadczeniach oraz analizach konsumenckich .

Najbliższe inicjatywy Centrum Innowacji 3D

1. Panasonic Authoring Center Roppongi - 4 czerwca rozpoczyna działanie japońska placówka, która zajmie się tworzeniem płyt Blu-ray 3D.

2. Panasonic 3D Camera Seminar 2010 - już od czerwca w Tennozu (Tokio); będzie pomagać producentom filmowym w zapoznaniu się z aspektami produkcji materiałów 3D.

Panasonic mocno promuje 3D

Przypomnijmy, że w lutym 2009 roku japoński koncern stworzył centrum Panasonic Hollywood Laboratory Advanced Authoring Center, którego zadaniem jest przygotowywanie oraz nagrywanie filmów 3D z Hollywood na płyty Blu-ray. Panasonic opracował też pierwszą na świecie dwuobiektywową kamerę Full HD 3D, która obniża cenę tworzenia trójwymiarowych treści. Na rynku są już też telewizory 3D oraz odtwarzacze Blu-ray 3D tej firmy.

Panasonic chyba jako pierwszy wielki producent TV postawił na 3D. Ta decyzja może się zwrócić z nawiązką koncernowi i dać technologii plazmowej - która w sklepach raczej przegrywa z LCD - drugie życie.

Mariusz Koryszewski

Więcej o: