Rekordowy wzrost sprzedaży ebooków

Ilość sprzedanych przez księgarnię Amazon ebooków przewyższyła sprzedaż książek w twardych oprawach.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Amazon, w ostatnich trzech miesiącach na każde 100 sprzedanych książek w twardej oprawie, sprzedawane są 143 książki na czytnik Amazona - Kindle. Porównanie uwzględnia też książki nie posiadające wersji elektronicznej, a nie wlicza książek dostępnych do ściągnięcia za darmo (czyli tych które znajdują się w domenie publicznej).

Amazon przypomina też, że Kindle jest najlepiej sprzedającym się produktem w księgarni już od dwóch lat, a jego sprzedaż nieustannie rośnie. Chwali się także trzykrotnym wzrostem sprzedaży elektronicznych książek w stosunku do roku 2009, a także wymienia rekordowych autorów. Pierwszym z nich jest James Patterson . Sprzedano łącznie 1,14 miliona jego ebooków.

Jeśli spojrzy się na dane Międzynarodowego Forum Wydawnictw Cyfrowych, trudno nie być pod wrażeniem tempa, w jakim wzrasta sprzedaż elektronicznych książek. Biorąc pod uwagę, że wzraz ze wzrostem ilości czytników w obiegu, możemy się spodziewać dalszego wzrostu sprzedaży - zapewne już wkrótce będziemy informować, że Amazon sprzedaje więcej ebooków niż zwykłych książek. Pozostaje nam tylko żałować, że rozwój tego rynku w Polsce pozostaje daleko w tyle.

[ Amazon via Engadget ]

Maciej Starzycki

Więcej o: