Warszawa 1935 - polski film 3D przywraca blask Paryża Północy

Chciałbyś zobaczyć przedwojenną Warszawę, gdy była nazywana Paryżem Północy? Teraz masz możliwość, gdyż stolica Polski została precyzyjnie zrekonstruowana w filmie zrealizowanym w technologii 3D.

Film pt. Warszawa 1935 ma odzwierciedlać ówczesny wygląd stolicy Polski. Pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi, specyficzne ubrania, ówczesne teatry i kina....

Warszawa 1935 w trzech częściach

W filmie - podzielonym na trzy części - oglądamy jeden dzień z życia Warszawy A.D. 1935. Wyruszymy w podróż od Śródmieścia i ulicy Marszałkowskiej przez Ogród Saski i Stare Miasto (część 2) aż po tereny, na których w czasie wojny stworzono getto.

Ponad 2 lata pracy na warszawskiej Pradze

Pomysłodawcą tego niezwykłego projektu - wykonanego ostatecznie przez studio Newborn (zlokalizowane na warszawskiej Pradze) - był Tomasz Gomoła. Stworzenie filmu trwało ponad 2 lata. Wiele wysiłku wymagało zebranie dokumentacji, odtwarzanie form architektonicznych i atmosfery tylko w oparciu o fotografie. Twórcy przyznają, że bardzo pomogły im materiały zawarte na stronie warszawa1939.pl .

Najpierw zobaczymy Śródmieście

Premiera ma się odbyć wczesną jesienią. Na razie zobaczymy tylko część pierwszą filmu pokazującą Śródmieście Warszawy. Pozostałe dwie części będą miały premierę w następnym roku.

Film będzie dostępny na stronie Warszawa 1935 oraz na Facebooku. Zostanie zrealizowana też specjalna wystawa 3D prezentująca ten film.

Zapowiada się niezwykły film. Chętnie zobaczę w trójwymiarze, jak Warszawa wyglądała w 1935 roku, jeszcze zanim trafiła do niej wojenna zawierucha...

Mariusz Koryszewski

Która Warszawa bardziej ci sie podoba?
Więcej o: