Android 3.0 ma wejść w październiku

Nowa wersja, o nazwie kodowej Gingerbread ma być przeznaczona na dość mocne telefony, a wielu obecnych użytkowników Androida będzie musiało pozostać przy wersji 2.2.

Oczekuje się, że Android 3.0 wejdzie na rynek w połowie października, chociaż to jak na razie tylko plotka i nie ma oficjalnego potwierdzenia. Specyfikacje, jakie mają być wymagane do uruchomienia Gingerbreada to procesor taktowany co najmniej 1 GHz, pamięć 512 MB lub więcej oraz wyświetlacz o minimalnej przekątnej 3.5 cala. Ponadto, urządzenia z ekranami o przekątnej powyżej 4 cali będą mogły mieć rozdzielczość 1280 na 760 pikseli.

Jak widać, większość współcześnie dostępnych telefonów nie będzie spełniać tych wymagań, z nielicznymi wyjątkami takimi jak Samsung Galaxy S czy HTC Desire. Nowe urządzenia nie spełniające tych wymagań będą dostarczane z wersją 2.1 Eclair lub 2.2 Froyo. Natomiast flagowe urządzenia z Androidem 3.0 mają mieć nowy, ulepszony interfejs 3D, który ma spowodować że niepotrzebne będzie już dodawanie przez producentów telefonów własnych wersji interfejsów, takich jak Sense HTC czy Blur Motoroli.

Pogłoski mówią również o telefonie komórkowym HTC Vision z wyświetlaczem 4,3 cala i dwurdzeniowym procesorem 800 MHz oraz o telefonie Motoroli z procesorem 2 GHz.

[via My Broadband , H Online ]

Leszek Karlik

Więcej o: