Tablety ViewSonic na IFA 2010

Berlińskie targi IFA 2010 coraz bliżej. Wszystko wskazuje na to, że upłyną pod znakiem tabletów i to nie tak, jak czerwcowy Computex, gdzie urządzenia tylko obiecywano. Swoje produkty planuje na nich pokazać również ViewSonic.

ViewSonic to firma znana głównie z monitorów i projektorów (i z ciekawego logo, z australijskimi amadyńcami). Wygląda na to, że jej szefostwo uwierzyło w przyszłość tabletów i postanowiło wskoczyć do pociągu jadącego po duże pieniądze. Firma wyprodukowała już przed ośmiu laty tablet ViewPad 1000, ale nie był przełomem - teraz czas na ponowną próbę.

Nowe tablety ViewSonic ma zaprezentować na IFA 2010. Planuje produkcję urządzenia z 7-calowym wyświetlaczem, A-GPS, bluetooth, czytnikiem kart SD, USB, 3G, WiFi i obsługiwanym przez Androida. Droższym i bardziej zaawansowanym modelem ma być 10-calowe urządzenie z procesorem Intela, obsługujące zarówno Androida jak i Windowsa (ciekawe czy Windows 7, czy raczej Windows Phone 7 lub Windows Embedded Compact 7).

Firma nie ma wielu doświadczeń z komputerami, ale być może doświadczenia z technologiami wizualnymi zaowocują świetnym wyświetlaczem. Zapowiada się ciekawy wrzesień.

[via Tech Radar ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: