ViewPad 7 za 350 funtów - drogo czy tanio?

Europejski dział firmy ViewSonic pochwalił się szczegółami i planowaną ceną ViewPada 7 - będzie to hybryda smartfonu i tabletu, dostępna wkrótce po premierze na IFA 2010 za 350 funtów brytyjskich.

Urządzenie dysponuje 7-calowym pojemnościowym wyświetlaczem LED z obsługą wielodotykowości. Ma pracować na najnowszej wersji Androida 2.2 (Froyo). W informacji prasowej duży nacisk położono na pełną obsługę połączeń komórkowych - dzięki standardowemu złączu kart SIM dostaniemy wsparcie dla GSM/3G. ViewPad ma dwie kamery: tylną o rozdzielczości 3 MP i przednią VGA. Rozmowy wideo na dużym wyświetlaczu będą zapewne ciekawą opcją, ale do połączeń głosowych lepiej zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy - trzymanie przy uchu 7-calowego urządzenia wygodne raczej nie będzie.

ViewPad 7 będzie miał też bluetooth, łącze USB i WiFi do przeglądania sieci. Oprócz tego czytnik kart microSD, A-GPS, oprogramowanie do czytania ebooków, dokumentów w formatach pakietów biurowych, zapisywania odręcznych notatek i dostęp do Android Market, zaś czujnik położenia zadba o automatycznie odwracanie ekranu. 350 funtów brytyjskich (brutto) to niemało, ale jeśli urządzenie zastąpi przy okazji smartfona, cena wydaje się atrakcyjna. Tylko czy nie jest zbyt duże do codziennego użytku?

[via SlashGear ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: