Sklep aplikacji Orange zintegruje się z Ovi Store - jedno logowanie, jedna faktura

Podczas trwającej w Londynie konferencji Nokia World przedstawiciele Nokii oraz Orange'a zapowiedzieli, że sklepy z aplikacjami obu firm zbliżą się do siebie w niespotykanym dotychczas stopniu.

Paul Francois Fournier, wiceprezes wykonawczy do spraw usług internetowych w Orange, skomentował rozpoczęcie współpracy w następujący sposób:

Orange zawsze stara się zapewnić klientom świetne aplikacje i multimedia na telefon. Dostęp do takiej zawartości musi być prosty, bezproblemowy i bezpieczny. Współpracując z firmą Nokia łączymy innowacyjne rozwiązania, czego efektem ma być inteligentna platforma, zapewniająca klientom i twórcom aplikacji jeszcze większe możliwości i korzyści

Co to oznacza dla szeregowych użytkowników telefonów Nokii? W skrócie - potencjalny klient, chcący zakupić Ovi aplikację z Ovi sklepu będzie mógł przenieść płatność na comiesięczną fakturę operatora (w tym przypadku - Orange'a). Prosto, łatwo i wygodnie.

Co to oznacza w perspektywie znaczenia Nokii na rynku smartfonów? Fiński producent zauważalnie zbiera siły i w możliwie największym stopniu stara się rozszerzyć ofertę swoich aplikacji. Czy jednak ma szansę nadgonić konkurencję w postaci Android Market, czy AppStore?

Usługa we Francji i Wielkiej Brytanii rusza dopiero w 2011 roku, a więc nie za prędko. Kiedy trafi do Polski? Tego jeszcze nie wiadomo.

[via Nokia]

Łukasz Cichy

Czy korzystaliście kiedyś ze sklepów z aplikacjami?
Więcej o: