Mind the Kids! zwyciężyli w StartupFest

Niespodzianki nie było - typowany przez publiczność i fachowców na zwycięzcę Mind the Kids! pokonał 19 konkurentów i zgarnął 50 tysięcy złotych na dalszy rozwój firmy.

Pomysł, który znalazł największe uznanie wśród ekspertów i inwestorów, a także wzbudził ogromną sympatię wśród zgromadzonych widzów okazał się być niezwykle prosty.

Mind the Kids! , wydawcy klasycznych (czyt. papierowych) książek dla dzieci postanowili przenieść je na smartfony, iPada oraz potencjalnie inne kolejne urządzenia mobilne i tablety.

Pomysł pojawił się przypadkiem. Okazało się, że w naszym otoczeniu powstało zapotrzebowanie na cyfrowe wersje naszych książek. Pomyśleliśmy dlaczego nie pójść krok dalej?

- mówią nam Aleksandra Szkoda i Radek Żabiński, założyciele Mind the Kids!

Jak się okazuje, pomysł był na tyle dobry, by przekonać do siebie jury StartupFest.

Bardzo podoba mi się ten projekt, bardzo podobają mi się ludzie za nim stojący i widzę przed tym przedsięwzięciem wielką przyszłość. To co jest piękne, to sam fakt, że Mind the Kids! to prawdziwy początek, przed twórcami jest ogromny potencjał rozwojowy, można wręcz powiedzieć, że ocean możliwości.

- chwali zespół Mind the Kids! Marcin Ekiert, jeden z mentorów konkursu, współzałożyciel AdTaily, startupu, w który ponad rok temu zainwestowała Agora.

Świetny, sensowny model biznesowy, przemyślana strategia marketingowa, doświadczenie w branży wydawniczej, sprawdzony produkt, a na dodatek miły temat - czego tu nie lubić?

Najbardziej w naszym projekcie cieszy to, że każda osoba, która z nami rozmawia jest zachwycona, kibicuje nam i chce, żeby się nam udało. To daje ogromnego pozytywnego kopa, motywuje do dalszej pracy. Radość z tworzenia jest dla nas bardzo ważna

- dodają zwycięzcy, którzy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł oraz kampanię reklamową w internecie o wartości 100 tys. zł. Fundatorem nagrody jest Agora.

Kiedy będziemy mogli przetestować pierwsza mobilną książkę dla dzieci?

Mamy nadzieję, że pierwsze książki będziemy mogli sprzedawać już w listopadzie, na pewno naszym celem jest grudzień

- przekonują świeżo upieczeni zwycięzcy StartupFest. Pozostaje czekać. To tylko kilka tygodni.

Więcej informacji o StartupFest tutaj .

Radek Zaleski

Więcej o: