Zostań gwiazdą programowania - rozpoczęła się rejestracja uczestników Imagine Cup 2011

Już od kilku lat Microsoft organizuje konkurs w dziedzinie programowania - Imagine Cup, podczas którego, studenci z całego świata konkurują ze sobą o sławę i realne pieniądze.

Microsoft poinformował właśnie, że rozpoczęła się rejestracja do najnowszej, dziewiątej edycji konkursu - Imagine Cup 2011, z finałem w lipcu 2011 roku w Nowym Jorku !

Swoje uczestnictwo można zgłosić na stronie internetowej www.imaginecup.pl .

W dziewiątej edycji będzie można konkurować w kategoriach:

- Projektowanie Oprogramowania (Software Design), w której należy stworzyć aplikację wykorzystując do tego między innymi technologie .Net Framework, Silverlight i możliwości Windows Azure czy Windows Phone 7. Zwycięska drużyna odbierze czek na sumę 25 000 dolarów.
- Projektowanie Systemów Wbudowanych (Embedded Development), w której zespoły mają
za zadanie opracowanie rozwiązania w oparciu o Windows Embedded Compact 7. Główna nagroda za zajęcie pierwszego miejsca to 25 000 dolarów.
- Projektowanie Gier (Game Design), której celem jest stworzenie gry. Studenci mogą wybrać jedną z platform, takich jak komputer PC, konsola Xbox 360, przeglądarka internetowa oraz telefon komórkowy. Główna nagroda w tej kategorii wynosi 8 000 dolarów.
- Media Cyfrowe (Digital Media), gdzie maksymalnie dwuosobowe zespoły muszą stworzyć film internetowy poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.
- Technologie Informatyczne (IT Challenge), sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.

Warto wspomnieć, że poprzednia edycja miała miejsce w kilku obiektach w centrum Warszawy i pozostawiła po sobie dobre wrażenia . Jeśli to Was jeszcze nie przekonało - na dziewiątą edycję zapraszała sama pani Michelle Obama, a kobietom się przecież nie odmawia.

[via Microsoft]

Łukasz Cichy

Więcej o: