Znamy ceny Samsung Galaxy Tab - tablety nadal pozostaną niszą?

W ramach jesiennej promocji, Era umieściła w swoim cenniku Samsung Galaxy Tab. Cena nie wzbudziła entuzjazmu. Przy okazji wiemy już, ile trzeba zapłacić za Nokie N8.

Jeżeli chcemy kupić w Erze urządzenia bez podpisywania umowy, to za nowy telefon Nokii należy zapłacić 2089zł. Więcej o specyfikacji N8 pisaliśmy tutaj .

Z kolei tablet Samsung Galaxy Tab będzie można kupić za 3099zł. Wszystko o wnętrznościach urządzenia można przeczytać tutaj .

Czy to drogo? Naszym zdaniem tak, zwłaszcza, że np. Vobis obydwa urządzenia sprzedaje nieco taniej. Postanowiliśmy się wesprzeć także radą eksperta.

Michał Młynarczyk, specjalista od rynku urządzeń mobilnych, uważa, że ponad 3000 zł za 7-calowy tablet to zdecydowanie za dużo, zwłaszcza, gdy zestawić tę cenę z tabletem Apple, iPadem. Młynarczyk przewiduje jednak, że już za 2-3 tygodnie cena Samsung Galaxy Tab powinna spaść, gdy urządzenie stanie się szerzej dostępne.

Również Piotr Miączyński, dziennikarz Gazety Wyborczej, na swoim blogu powątpiewa w rynkowy sukces urządzenia w Polsce. Jego zdaniem z takimi cenami, tablety nadal pozostaną niszą.

Przypominamy, że iPady, które podbijają amerykański rynek sprzedawane są w cenie 499 dolarów za najprostszy model, czyli niewiele ponad 1400 złotych wspierając się aktualnym (dosyć korzystnym) kursem dolara. W Polsce? W ofercie iPlus 60 (za 60 zł miesięcznie) iPad kosztuje 3 tys. zł (bez złotówki), w abonamencie za 160 zł miesięcznie cena urządzenia spada do niecałych 2 tys. zł. Tablet można też kupić w ofercie dla firm - tu ceny wynoszą od 1,6 tys. zł (abonament 129 zł) do 2,4 tys. zł (49 zł).

Konrad Hildebrand

Tablety w takich cenach...
Więcej o: