Spider's Web - problemy z Google TV

Zaprezentowana w maju mijającego roku platforma Google TV wydaje się mieć problemy z podbiciem kolejnego segmentu rynku jakim jest internetowa telewizja.

Google TV to platforma oprogramowania dla przystawek do telewizora powstała we współpracy Google, Sony i Logitech. Platforma jest oparta na systemie Android i ma być zintegrowana z nowymi telewizorami i odtwarzaczami Blu-Ray Sony oraz peryferiami Logitech.

Google TV zapowiadał się całkiem interesująco; okazuje się jednak, że przyszłość nowego produktu nie rysuje się w jasnych barwach. Na serwisie Spider's Web czytamy, że

Google - w ostatniej chwili - zmusił swoich partnerów (takich jak LG, Sharp i Toshiba) do wstrzymania premier "internetowych" telewizorów, które miały być zaprezentowane na styczniowych targach Consumer Electronics Show. CES to najważniejsza impreza branży RTV. W Las Vegas producenci telewizorów pokazują co roku swoje największe nowości. Nieobecność Google TV na CES 2011 oznacza utratę szansy na zwiększenie zainteresowania platformą.

Warto również wspomnieć o tym, że  projekt został chłodno przyjęty przez dostawców sieci wiele stacji telewizyjnych zablokowało swoje treści na Google TV. Więcej o problemach, z którymi boryka się Google TV przeczytacie w serwisie Spider's Web w tekście Google TV - chyba jest problem.

Więcej o: