Aplikacja Facebooka na "zwykłe" telefony - także w Polsce

Facebook udostępnił właśnie aplikację na zwykłe telefony komórkowe. Ma ona być kompatybilna z ok. 2,5 tys. modeli telefonów. Co więcej - jest dostępna także w naszym kraju.

Największy na świecie serwis społecznościowy ogłosił na swoim blogu , że od teraz nie tylko użytkownicy smartfonów będą mieli wygodny dostęp do mobilnej wersji serwisu. Facebook zawarł umowy z różnymi operatorami na całym świecie i w ramach różnych sieci komórkowych także właściciele zwykłych, "nie tak zaawansowanych telefonów" będą mogli pobierać aplikacje na swoje urządzenia.

W Polsce jest to możliwe w Sieci Play . Co trzeba zrobić aby pobrać program na swój telefon? Upewnić się, że obsługuje on aplikacje JAVA, a następnie pobrać plik ze strony http://m.fb.snaptu.com/f/ . Aplikacja umożliwiać ma przede wszystkim synchronizację kontaktów czy szybki dostęp do zdjęć i aktualizacji statusów znajomych. Przez pierwszych 90 dni korzystanie z aplikacji ma być darmowe (oznacza to, że operator nie będzie w tym czasie pobierał opłat za przesyłanie danych).

Pozostałe kraje w jakich dostępna jest aplikacja to Sri Lanka, Ukraina, Singapur, Arabia Saudyjska, Hong Kong, Tunezja, Dominikana i Rumunia. Co mają ze sobą wspólnego wszystkie te państwa? To rynki uznawane za rozwijające się. Nie ma w nich jeszcze zbyt wielu użytkowników smartfonów, a Facebook szybko zyskuje w nich na popularności. Jak wiadomo w Polsce większa jest liczba posiadaczy telefonów komórkowych niż osób z dostępem do Internetu. A skoro mobilny Internet zyskuje na znaczeniu, to logicznym posunięciem jest wypuszczenie aplikacji także na "zwykłe" telefony.

Trzeba też pamiętać, że z Facebooka za darmo można korzystać też w inny sposób. Na przykład logując się przez stronę 0.facebook.com ( także w sieci Play ) albo zmieniając operatora na FreeM, który oferuje darmowy dostęp do wybranych serwisów internetowych w zamian za wyświetlanie użytkownikom pełnoekranowych reklam.

Więcej o: