Monopoly z kartami płatniczymi

Koniec papierowych pieniędzy w popularnej grze planszowej? Jej producent wprowadza elektroniczne karty płatnicze.

Jednych - biedniejszych - irytował, drugich - bogatszych - cieszył. Szelest pieniędzy w popularnym Monopolu. Być może już wkrótce przestaniemy go jednak słyszeć. Na tegorocznych targach zabawek, które organizowano w Nowym Jorku, firma Hasbro zaprezentowała nową wersję gry Monopoly.

Monopoly Live, bo ta nazywa się gra, pozbywa się nie tylko papierowych pieniędzy, ale i kości oraz kart szansa i kasa społeczna. Zachowano natomiast modele budynków, karty własności i pionki symbolizujące graczy. W środku planszy ustawiono natomiast wieżę będącą czymś w rodzaju bankomatu. Wieża nie tylko przelewa pieniądze na specjalne karty płatnicze (koniec oszukiwania!), ale śledzi także ruchy graczy na planszy i komunikuje się z nimi głosowo. Dodatkową nowością jest wewnętrzna plansza, która wykorzystywana jest chociażby przy wydarzeniach losowych.

Monopoly Live trafi do sprzedaży jesienią tego roku. Gra będzie kosztowała pięćdziesiąt dolarów. Czy nowość Hasbro będzie jednak w stanie zastąpić popularną i bardzo lubianą wersję gry planszowej?

Krzysztof Pielesiek

[za Cnet ]

 
Więcej o: