Nowe komputery Sony Vaio

Japońskie Sony zaprezentowało nowe komputery z linii Vaio. Znajdziemy wśród nich kolorowe laptopy, bardzo lekkiego notebooka i komputer typu all-in-one z ekranem dotykowym.

Najbardziej charakterystyczne są laptopy z serii C . Sony twierdzi, że wyrażają one nasz styl życia. Jeśli rzeczywiście tak jest, to te komputery spodobają się osobom z barwnym życiorysem. C Series posiadają 14-calowy wyświetlacz (1366x768) oraz procesory z rodziny Intel Core i5. Cukierkowe laptopy zostały wyposażone w kartę graficzną AMD Radeon HD 6470M, wyjście HDMI, nagrywarkę płyt DVD, trzy porty USB 2.0 i jeden USB 3.0, dysk twardy o maksymalnej pojemności 320GB oraz maksymalnie 4GB pamięci RAM DDR3.

Urządzenia komunikują się ze światem za pomocą WiFi b/g/n lub Bluetooth 2.1, posiadają podświetlaną klawiaturę oraz kamerkę HD. Choć ich cena nie została podana do publicznej wiadomości, to wiadomo, że w sklepach pojawią się w marcu tego roku.

Kolejną nowością sprzętową Sony jest ultraprzenośny laptop z serii S . To urządzenie korzysta z procesorów Intel Core i7 (najszybszy z udostępnionych to i7-2620M), posiada maksymalnie 8GB pamięci RAM (DDR3) i dysk twardy o maksymalnej pojemności 128GB (SSD). Nowy laptop z serii S został wyposażony w 13,3-calowy wyświetlacz (1366x768) pokryty powłoką antyrefleksyjną, podświetlaną klawiaturę, porty USB 2.0 i 3.0, WiFi b/g/n, Bluetooth 2.1, napęd Blu-ray oraz kartę graficzną AMD Radeon HD 6630M. Z baterią zasilającą urządzenie przez maksymalnie 14 godzin, laptop waży 1,75kg a w najgrubszym miejscu ma 24mm. Jego cena nie została opublikowana, ale wiadomo, że do sprzedaży trafi w marcu tego roku.

Laptop z serii F wprowadzi użytkowników w świat stereoskopowego 3D . Urządzenie zostało wyposażone w procesor z rodziny Intel i7, wyjścia USB 3.0 oraz 16-calowy wyświetlacz Full HD (1920x1080). Potrafi ono także przekształcać treści 2D do 3D. W sprzedaży znajdzie się ono pod koniec lutego tego roku. Jego sugerowana cena detaliczna to mniej więcej 8500 PLN (1800 funtów szterlingów).

Ostatnią dzisiejszą nowością Sony jest komputer all-in-one z serii L . Został on wyposażony w procesory z rodziny Intel Core i5 lub i7, kartę graficzną Nvidia GeForce GT 540M, napęd Blu-ray, wyjście HDMI, twardy dysk o maksymalnej pojemności 1TB, maksymalnie 8GB pamięci RAM (DDR3), po dwa porty USB 2.0 i USB 3.0, WiFi b/g/n oraz Bluetooth 3.0.

Najciekawszy jest w nim jednak 24-calowy dotykowy wyświetlacz Full HD. Posiada on "aktywną" ramkę, w której ukryto skróty prowadzące do naszych ulubionych plików multimedialnych, powiększania wyświetlanych dokumentów czy stron internetowych i wyskakującej na ekran wirtualnej klawiatury. Cena urządzenia nie została ujawniona. Sony zdradziło jedynie, że w sklepach zobaczymy je pod koniec marca tego roku.

Krzysztof Pielesiek

[za: Telegraph , Slashgear ]

Więcej o: