Praca zdalna to czysty zysk

Tak przynajmniej twierdzi kadra kierownicza, która wzięła udział w badaniach firmy Virtual PBX. Najlepszy pracownik, to taki, który wykonuje swe obowiązki w domu?

Virtual PBX przepytał prezesów, właścicieli, dyrektorów i partnerów ponad 600 małych i średnich firm o ich stosunek do pracy zdalnej. Z badań wynika, że ponad 60% ankietowanych prawie zawsze pracuje zdalnie, a kolejne 27% robi to przez 2-10 dni w miesiącu. Prawie tak samo wielki odsetek ankietowanych (57%) przyznał, że przynajmniej połowa pracowników wykonuje swą pracę z wirtualnego biura. 59% badanych uznało, że pracując zdalnie jest się bardziej efektywnym niż przychodząc do klasycznego biura.

Wśr ód zalet pracy zdalnej wymieniano wygodę, elastyczność pracowników (61% badanych), oszczędności finansowe (54% badanych), możliwość pracowania z dowolnego miejsca (42% badanych) oraz zmniejszenie kosztów związanych z podróżą, zmniejszenie zanieczyszczenia związanego z jazdą samochodem do pracy oraz oszczędności czasowe (41 badanych).

[za: DailyTech ]

Krzysztof Pielesiek

Więcej o: