Plotka: Amazon pracuje nad nowym Kindle - w kolorze i z Androidem

Co do tego, że gdzieś tam w tajemniczy powstaje nowa wersja czytnika Kindle nie ma raczej wątpliwości, patrząc na popularność obecnej wersji. New York Times dotarł do informacji sugerujących, w którą stronę może rozwinąć się to urządzenie.

Mimo dużego sukcesu czytnika, Amazon zdaje sobie sprawę z rosnącej liczby tabletów, z iPadem 2 na czele. Owszem, przygotowuje na te urządzenia swoją aplikację do czytania książek z Kindle Store, ale to może nie wystarczyć. W końcu konieczny będzie nowy Kindle, by podjąć równą walkę z przeciwnikiem.

Jeff Bezos, dyrektor generalny Amazon, powiedział kiedyś w wywiadzie, że od kolorowego Kindle dzieli nas wiele lat. Tymczasem na stronie Lab 126 pojawiły się nowe oferty pracy w departamencie Amazon odpowiedzialnym za Kindle. Poszukiwani są deweloperzy ze znajomością Androida - tylko w zeszłym tygodniu pojawiło się aż 5 ogłoszeń dla programistów.

Oczywiście, mogą oni być potrzebni, by robić nowe wersje aplikacji na Androida. Ale możliwe także, że Kindle przejdzie z Linuksa, którego ma teraz, na inny system. Okaże się tylko, czy będzie to lepsze dla Amazona, czy dla Google'a. I czy androidowy Kindle będzie nadal w czołówce czytników? Czy też raczej będzie musiał zacząć konkurować z tabletami, do których jednak sporo mu brakuje. Chyba lepiej by było, gdyby pozostał wyspecjalizowanym urządzeniem do jednej czynności. Kto wie, jakie Amazon ma plany?

[za: New York Times ]

Paweł Kamiński

Więcej o: