Amazon App Store czynny od dziś

Po wielu tygodniach czekania, Amazon oficjalnie otworzył swój sieciowy sklep z aplikacjami dla Androida. Darmowe gry, pecetowy emulator Androida - takie niespodzianki przygotowała amerykańska firma na starcie sklepu.

Niestety póki co w Amazon Appstore kupować mogą jedynie mieszkańcy USA. Mimo to usłudze warto się przyglądać, gdyż już na starcie pozytywnie zaskakuje niektórymi rozwiązaniami. Użytkowników smartfonów działających pod kontrolą Androida na pewno ucieszy fakt, iż codziennie będą mogli pobrać za darmo jedną aplikację, która normalnie jest płatna. Z Amazon Appstore już teraz można za darmo pobrać szalenie popularną grę Angry Birds Rio. Jest ona tytułem udostępnionym na zasadach czasowej wyłączności w sklepie Amazon.

Osoby przeglądające Amazon Appstore na pecetach mogą tymczasem skorzystać z emulatora Androida. Pozwala on przez 30 minut testować aplikacje, by przekonać się czy chcemy na nie wydać swoje oszczędności. Oryginalny Android Market doczekał się więc silnej konkurencji.

Niestety w chwili obecnej w usłudze znajduje się jedynie 3800 aplikacji. Liczba ta na pewno będzie jednak szybko rosła.

Całkiem udany start usługi zakłóciła jednak firma Apple. Pozwała ona Amazon do sądu za wykorzystanie nazwy "Appstore". Czy będzie ona musiała zmienić nazwę? Tego jeszcze nie wiadomo. Warto jednak odwiedzić usługę, co można zrobić po kliknięciu w te dwa słowa .

Krzysztof Pielesiek

[za: UberGizmo ]

Więcej o: